معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت که پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات وین حاصل شده و چند موضوع کلیدی مانده که نیازمند به بررسی و تصمیم‌گیری در پایتخت‌هاست.
کد خبر: ۶۲۷۳
۱۱:۴۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) و پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در گفتگویی عنوان کرد: این نشستی است که بعد از بیش از دو هفته مذاکرات برگزار می‌شود و یک جمع‌بندی صورت خواهد گرفت و مجددا هیات‌ها برای مشورت به پایتخت‌ها مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در دو هفته گذشته پیشرفت‌های خوبی انجام شده و چند موضوع کلیدی مانده است که نیاز به بررسی بیشتر و تصمیم‌گیری در پایتخت‌ها دارد که امیدواریم در چند روز آینده صورت بگیرد و در دور بعدی که برای مذاکرات خواهیم آمد، بتوانیم درباره آن مسائل ان‌شاءالله به یک جمع‌بندی برسیم.

معاون وزیر خارجه درباره دیدار‌ها و نشست‌های کارگروه‌ها نیز گفت نشست‌ها فشرده بود و در همه سطوح به صورت دوجانبه و چند جانبه نشست داشتیم. بین هیات‌های مختلف و در سطوح کارشناسی و در سطح بنده نشست داشتیم و در طول بحث‌ها تلاش کردیم درباره موضوعاتی که مورد اختلاف است به جمع‌بندی برسیم و اختلافات را رفع کرده یا هر چه کمتر کنیم.

رئیس هیات مذاکره‌کننده ایرانی در وین گفت: الان در موقعیتی قرار داریم که می‌توانیم جمع‌بندی کلی داشته باشیم. چند موضوع کلیدی هست که باید حل شود. روی بقیه موارد توافق وجود دارد روی متن‌ها نگارش خوبی صورت گرفته است و الان موقعی است که یک رجوع مجدد به پایتخت‌ها انجام و مشورت‌های آخر انجام شود و ان‌شاءالله بعد از آن مذاکرات را ادامه می‌دهیم.
 
 

منبع: عصر ایران

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: