دیده شدن یک قلاده شیر در خرم آباد غروب ۲۱ اردیبهشت ماه به نقل از افراد محلی شایعه شد که یک قلاده شیر در منطقه عمومی کمالوند خرم آباد دیده شده است.
کد خبر: ۶۲۳۴
۱۹:۰۱ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان مهرداد فتحی بیرانوند اظهارداشت: با توجه به گزارشات واصله از اهالی منطقه کمالوند شهرستان خرم‌آباد در غروب ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ مبنی بر وجود یک حیوان وحشی که به ظن مردم محلی یک قلاده شیر بوده و غرش‌هایی شبیه این حیوان داشته و ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی این منطقه، بلافاصله کارشناسان و نیرو‌های یگان حفاظت این اداره کل جهت بررسی موضوع در منطقه حضور پیدا کرده و با توجه به تاریکی هوا با امکاناتی از قبیل نور افکن، چراغ قوه، دوربین دید در شب و تفنگ بیهوشی در معیت نیرو‌های محلی به پایش منطقه پرداختند.

وی افزود: در این پایش‌ها که تا صبح روز بیست و دوم اردیبهشت ادامه داشت هیچگونه مورد مشکوکی مبنی بر وجود حیوانات وحشی مانند شیر و پلنگ در این منطقه مشاهده نشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به وضعیت توپوگرافی منطقه کمالوند عنوان کرد: با توجه به وضعیت منطقه و اینکه نسل شیر در کشور دیر زمانیست که منقرض شده است امکان اینکه گونه مشاهده شده شیر وحشی باشد بسیار پایین است.
 
منبع:تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: