گفته می‌شود حدود ۴۰۰ بازیگر در سریال صبح آخرین روز به کارگردانی حسین تبریزی هنرنمایی کرده اند و این سریال جایگزین بچه مهندس ۴ از شبکه دو سیما بر روی آنتن می‌رود.
کد خبر: ۶۱۹۴
۱۰:۱۸ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، مجموعه جدید تلویزیونی به کارگردانی حسین تبریزی که بعد از ماه رمضان از شبکه دو سیما جایگزین سریال بچه مهندس پخش خواهد شد سریال پر بازیگر بوده و داستان حول شهادت شهید شهریاری از شهدای هسته ای می باشد. در ادامه جزئیات این سریال و بیوگرافی بازیگران سریال صبح آخرین روز را در پرشین وی مشاهده کنید.

بازیگران سریال صبح آخرین روز

کارگردان سریال تلویزیونی «صبح آخرین روز» حسین تبریزی، تهیه‌ کننده مصطفی علمی‌فرد، نویسندگان حسن عطارها، فاطمه حیدری و مرتضی اصفهانی هستند و با مشارکت صدا و سیمای مرکز زنجان، سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و استانداری زنجان تولید می‌ شود.

بازیگران سریال صبح آخرین روز

کارگردان و بازیگران سریال صبح آخرین روز

این سریال شهریور ماه در زنجان کلید خورد و بعد از مدتی تصویربرداری در زادگاه شهید شهریاری، عوامل راهی تهران شدند. داستان سریال از یکسال قبل تا روز شهادت این دانشمند هسته‌ ای به تصویر کشیده می‌شود. همچنین گریزی به اتفاقات حوزه هسته‌ای در چند سال بعد از شهادت دارد.

۵ بازیگر برای ۵ دوران زندگی شهید شهریاری درنظر گرفته شده است که کاوه خداشناس از دوران لیسانس به بعد این شخصیت را بازی می‌کنند. فرحان فرحناک از ۱۸ سالگی تا ۲۳ سالگی و برای ۵ سالگی، ۸ سالگی و ۱۳ سالگی هم بازیگرانی از چهارمحال و بختیاری، قم و تهران شناسایی شده‌ اند.

 

بازیگران سریال صبح آخرین روز

کاوه خداشناس و سپیده خداوردی

این سریال پربازیگر است و ۴۰۰ کاراکتر در آن ایفای نقش خواهند کرد و در لوکیشن‌ های زنجان و قسمت‌هایی که مربوط به سرزمین مادری شهید شهریاری است در خدمت بازیگرانی همچون مهران رجبی، زهرا سعیدی، میرطاهر مظلومی، سپیده خداوردی، شهرام عبدلی، سیروس همتی، حسن اسدی، افسانه ناصری، راضیه دهقان، اردشیر رستمی بوده است. این سریال در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ ای تولید و جایگزین سریال«بچه مهندس ۴» می شود.

 

بازیگران سریال صبح آخرین روز

بازیگران سریال صبح آخرین روز

شهید دکتر مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

صحبت های حسین تبریزی کارگردان درباره سریالش

طبق گفته ها، فرحان فرحناک بازیگر نقش شهید شهریاری از سن ۱۸ تا ۲۳ او را ایفا می‌ کند و از آن پس هم کاوه خداشناس سن ۲۳ سالگی این شهید را بازی می‌کند. بازیگران کودک و خردسال و نوجوان از بومی‌های چهار محال و بختیاری و قم و تهران هستند.

بازیگران سریال صبح آخرین روز
 
 

نمایی از سریال صبح آخرین روز

حسین تبریزی کارگردان سریال صبح آخرین روز درباره شخصیت شهید شهریاری اظهار داشت که «من تا قبل از اینکه بخواهم سریالی درباره شهید شهریاری بسازم، شاید فکر می‌کردم او یک سیاستمدار بوده است و اهدافی هم داشته است، ولی وقتی وارد زندگی این افراد می‌شویم وجوه علمی و معصومیت و مظلومیت آن‌ها برایتان پررنگ می‌شود و این سوال ایجاد می‌شود که چنین شخصیتی چرا باید ترور شوند.»

 

او بر این باور است که شهید شهریاری شخصیتی است که در مدارج علمی بالا می‌ رود و به نقطه‌ای می‌رسد که نشان می‌دهد تنها فردی است که مسائل سخت اتمی را حل می‌کند و کسی که به این درجه می‌رسد قطعاً از ویژگی‌ها و توانمندی خاصی برخوردار است.

 

بازیگران سریال صبح آخرین روز

حمید رضا عطایی

کارگردان صبح آخرین روز

 

تبریزی به وقایعی که در سریال اتفاق می‌افتد نیز اشاره کرد و گفت: «ما با ترور سریال را شروع می‌کنیم و بعد به داستان زندگی وی می‌پردازیم در طول سریال هم اقدامات نیرو‌های امنیتی و اینکه چه زحماتی می‌کشند تا برخی از حملات را خنثی کنند به تصویر کشیده می‌شود. با این رویکرد بیشتر در این سریال ما به وجوهات اخلاقی، معرفتی و علمی شهید خواهیم پرداخت تا او را به مردمی که نمی‌شناختند، معرفی کنیم.»
او می‌گوید که در این سریال ویژگی‌ های دانش هسته‌ای را در زندگی روزمره نشان می‌ دهند.به گفته تبریزی، برای برخی از اتم فقط تصور بمب و جنگ هسته‌ ای به‌وجود می‌ آید در حالی که خیلی از چیز‌هایی که در زندگی روزمره ساخته می‌ شود از طریق اتم است یا حتی خیلی از فناوری‌ های پزشکی مثل پرتو درمانی با صنعت ممکن می‌ شود.

 

بازیگران سریال صبح آخرین روز

حسین تبریزی کارگردان سریال صبح آخرین روز

 

عوامل و بازیگران سریال صبح آخرین روز

از بازیگران این سریال می توان به: کاوه خداشناس، سپیده خداوردی، زهرا سعیدی، شهرام عبدلی،. مهران رجبی، افسانه ناصری، سیروس همتی، میرطاهر مظلومی، حسن اسدی، پریسا گلدوست، مهدی علیپور و اردشیر رستمی اشاره کرد.

همچنین از بازیگران توانمند زنجانی نیز در این سریال پربازیگر که نزدیک به ۴۰۰ نفر بازیگر دارد استفاده شده است. در این سریال اردشیر رستمی پدر شهید شهریاری، شهرام عبدلی دایی شهید، سیروس همتی برادر شهید و مهران رجبی در نقش مش باقر پدربزرگ شهید شهریاری را بازی می کنند.

بازیگران سریال صبح آخرین روز

سپیده خداوردی و پسرش از بازیگران سریال صبح آخرین روز

 

دیگر عوامل تولید این سریال عبارتند از : مجری طرح شرکت هورشید فیلم، مدیر برنامه ریزی خسرو نصیری خواه، مدیر تولید علی رحیم زاده، مدیر تصویربرداری مهدی رضایی، مدیر صدا برداری فرهاد تبریزی، طراح چهره پردازی جنان صدفی، طراح صحنه قاسم مربی، طراح لباس مریم جعفری، دستیار کارگردان عباس بهبودی، منشی صحنه مریم محمدی، عکاس امیر حیدری، جانشین تولید سعید اژدر، مشاور فیلمنامه و ناظر کیفی داریوش مختاری، مدیر تدارکات فرهاد هواخواه.

آشنایی با بازیگران سریال صبح آخرین روز

کاوه خداشناس متولد ۵ آبان ۱۳۵۹ در دماوند، تهران است که در زمینه‌های بازیگری، کارگردانی، تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت دارد. خداشناس گفته که فرزند سوم خانواده‌ای است که پنج پسر دارد. او ایفای نقش شهید شهریاری را برعهده دارد.

 

بازیگران سریال صبح آخرین روز از سپیده خداوردی و پسرش تا کاوه خداشناس

کاوه خداشناس

به گفته این بازیگر، پدرش اهل ذوق است و برادرانش هم اهل موسیقی و فرهنگ هستند. بازیگر نقش شهید شهریاری دارای مدرک دیپلم تجربی بوده و دانش‌آموخته دانشکده هنر و معماری دانشگاه تهران در رشته نمایش هم می‌باشد.

 

محمدولی فروتن

محمدولی فروتن متولد 7 خرداد ماه سال 1357 در زنجان می باشد، کارگردان، بازیگر و مجری طنز زنجانی از معدود هنرمندان کشور می باشد که دستی در زمینه ادبیات و موسیقی دارد و سروده های دلنشینش مخاطبان بسیاری را با وی همراه نموده است.

 

بازیگران سریال صبح آخرین روز + عکس و بیوگرافی

 

از سوابق هنری وی می توان حضور در ۶ سریال به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان، حضور در دو تله فیلم به عنوان بازیگر و دستیار، حضور در برنامه های زنده تلویزیون به مدت ۱۲ سال، ساخت یک فیلم داستانی با عنوان کولاک، ساخت مستند خوئین، حضور در بیش از ۱۰ مستند به عنوان بازیگر و دستیار، حضور در رادیوبه مدت ۲۲ سال به عنوان بازیگر و ساخت برنامه های تلویزیونی از جمله یاواش گولون، آیتم های برنامه صبح جمعه و بازی در بیش از ۲۰ نمایش نام برد.

جوایز:

جایزه اول بازیگری منطقه ای مشهد سال ۷۶

جایزه سوم بازیگری استانی سال ۷۹

جایره اول بازیگری استانی سال ۹۰

جایزه اول بازیگری استانی سال ۹۵

دو جایزه دوم بازیگری استانی

دو جایزه سوم بازیگری استانی

جایزه اول کارگردانی فیلم کوتاه در  اولین جشنواره فیلم استان

عنوان سریال ها: 

بیرلیک، آچیق قاپیلار، شهر بیدار، اسرار نهان۱ و ۲-بیر شهر بیر هوشی

عنوان تله فیلم:

 باغ سیب (فردا روز دیگری است) و مردان نمکی

برنامه های تلویزیونی: 

گئجه لرف سبزه میدان، پاییز گئجه لری

مستند:

 غار کتله خور،سلطانیه،عید نوروز، طارم زیبا

 

فرحان فرحناک متولد ۲۷ دی سال ۱۳۷۹ در قم و دانش آموخته رشته نمایش از هنرستان هنرهاى زیبای قم و دانشجوى رشته سینما در دانشگاه پارس تهران است که کار بازیگری را از سال ٨٢ با ایفای نقش در نمایش های مختلف آغاز کرده و تجربه ایفای نقش در نمایش های رادیویی شهر قم را نیز داشته و در رادیو معارف قم نیز به عنوان گوینده فعالیت کرده است.

 

فرحان فرحناک

فرحان فرحناک

حمیدرضا عطایی عظیمی متولد ۲۳ تیر سال ۱۳۶۳ در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه آزاد است و به صورت اتفاقی وارد عرصه بازیگری شده است. وی ساله ا به ورزش بوکس و شنا مشغول است و حرفه اصلی اش شنا و نجات غریق است هم اکنون هم عضو فدارسیون شنا می باشد. وی نوه حاج ابراهیم عطایی عظیمی است که اصالتا رویینی می باشد.

 

حمیدرضا عطایی عظیمی

حمیدرضا عطایی عظیمی

سپیده خداوردی بازیگر زن سینما و تلویزیون متولد ۶ اردیبهشت ۱۳۶۰ در تهران می باشد. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۹ با بازی در مجموعه بچه های خیابان ساخته همایون اسعدیان آغاز نمود. وی با حضور در سریال از یادرفته و آوای باران توانست به خوبی شناخته شود. وی به همراه پسرش در این سریال حضور دارد و اولین کار مشترکشان می باشد.

 

سپیده خداوردی

سپیده خداوردی

هنرپیشه های مجموعه جدید تلویزیونی

زهرا سعیدی در ۵ اسفند سال ۱۳۳۱ در آبادان متولد شده است. وی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر است که علاوه بر بازیگری سالها به عنوان معلم زبان انگلیسی فعالیت کرد. زهرا سعیدی خانواده ای هنری دارد و علاوه بر همسر مرحومش مجید افشاری، چهار فرزندش نیز در عرصه ی هنر فعالیت می کنند.

 

 

زهرا سعیدی

زهرا سعیدی

شهرام عبدلی متولد اردیبهشت ماه ۱۳۵۵ است , متاهل است , فارغ التحصیل رشته ادبیات است. از نوجوانی کار تئاتر را آغاز کرده ,وی کمتر فعالیت سینمایی انجام داده و بیشتر به فعالیت های تلویزیونی و تئاتر پرداخته است. شهرام عبدلی در نقش دایی شهید از بازیگران سریال صبح آخرین روز می باشد.

 

شهرام عبدلی

شهرام عبدلی

مهران رجبی متولد دی ماه ۱۳۴۰ از روستای واریان کرج است و فارغ التحصیل کارشناسی رشته گرافیک از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس است و در کرج به تدریس در هنرستان می‌ پرداخت. مهران رجبی در نقش مش باقر پدربزرگ شهید شهریاری در این سریال حضور دارد.

 

مهران رجبی

مهران رجبی

افسانه ناصری متولد ۱۳۳۹ در تهران، بازیگر است. دانشجوی انصرافی رشته زبان انگلیسی و تحصیلات مقدماتی خود را در شهر پدری اش دامغان به پایان رساند بجز بازیگری گویندگی کرده و تجربه چندین اجرا در تلویزیون را نیز دارد.

 

افسانه ناصری

افسانه ناصری

سیروس همتی (زاده ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر، کارگردان، نمایش نویس و طراح صحنه ایرانی است. تحصیلات او , کارشناسی ریاضی از دانشگاه تربیت معلم و اکنون هم به عنوان معلم ریاضی مشغول به کار است.

 

سیروس همتی

سیروس همتی

معرفی بازیگران سریال صبح آخرین روز

میرطاهر مظلومی بازیگر و دوبلور متولد ۷ اسفند ۱۳۵۳ در اردبیل است. او لیسانس تئاتر دارد، ولی گفته بیشتر به بازی در سینما و به ویژه در ژانر طنز علاقه‌ مند است. وی جزو کسانی است که بین دوستداران هنرهای نمایشی شهرت و محبوبیت زیادی دارد.

میرطاهر مظلومی

میرطاهر مظلومی

 
حسن اسدی بازیگر ایرانی متولد دهم شهریور ماه ۱۳۴۱ در شهرستان تربت حیدریه اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته موسیقی از دانشگاه هنر می باشد. آقای اسدی از سریال همسفر سال ۷۹ شروع سپس در سریال خط قرمز سال ۸۰ به اوج رسید اما شهرت اصلی او با سریال مسافری از هند سال ۱۳۸۱ بود.
 
حسن اسدی

حسن اسدی

پریسا گلدوست بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر متولد۹ آبان ماه ۱۳۵۴ در تهران بوده و از سال ۷۲ بازیگری را آغاز نموده است و بیست و دو سال از عمر خود را صرف این حرفه کرده اما دلخوری و گلایه بسیاری از جو مسموم حاکم بر سینما و تلویزیون ایران دارد.

پریسا گلدوست
 
 

پریسا گلدوست و زهرا سعیدی

مهدی علیپور ، متولد سال ۱۳۶۱ در شهرستان صومعه سرا بوده و فرزند آخر یک خانواده ۵ نفری می باشد. فارغ التحصیل رشته نقشه کشی صنعتی از دانشگاه آزاد تهران است. وی در جدیدترین کار تلویزیونی خود در سریال دخترم نرگس در نقش آیدین ایفای نقش کرده است.

 

 

مهدی علیپور

مهدی علیپور و دخترش

اردشیر رستمی زاده بیست و ششم مرداد ۱۳۴۹ در تبریز همسر شهلا پیرجانی و پدر یک فرزند، کاریکاتوریست، تصویرساز، مجسمه‌ساز، معمار، طراح لباس، شاعر و بازیگر ایرانی است. اردشیر رستمی پدر شهید شهریاری در سریال صبح آخرین روز می باشد.

 

اردشیر رستمی

اردشیر رستمی

رستمی به عنوان بازیگر با بازی در سریال شهریار به شهرت رسید. اما قبل از این‌ که بازیگری را تجربه کند، کاریکاتورهایش در نشریات مختلف چاپ می‌ شد و در این زمینه هم تبحر خود را نشان داده بود.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران , فرادید , فارس , دنیای قلم , آریا پیکس , تیتر برتر , خبر انلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
1
2
پس امیر رضا فرامرزی کو ؟
گونای
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۳
0
0
پس مهدی صبایی کو