آتش سوزی جنگل‌های باشت که از عصر پنجشنبه آغاز شده بود با تلاش نیرو‌های مردمی و ادارات مختلف بامداد امروز بطور کامل مهار شد.
کد خبر: ۶۱۸۰
۱۹:۴۹ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل‌های باشت که از عصر پنجشنبه آغاز شده بود با تلاش نیرو‌های مردمی و ادارات مختلف بامداد امروز بطور کامل مهار شد.

«محمد محمدی» در گفتگویی اظهار داشت: هم اکنون تعدادی از نیرو‌های امدادی، مردمی و منابع طبیعی برای جلوگیری از شلعه ور شدن کُنده‌های باقی مانده و روشن شدن مجدد آتش در منطقه مستقر هستند.

وی اظهارکرد: نیرو‌های مردمی، تیپ ۴۸ فتح سپاه، سازمان‌های مردم نهاد، گروه‌های کوهنوردی، اعضای مدیریت بحران استان، شهرداران و اعضای ستاد بحران شهرستان‌های باشت، گچساران و چرام، ادارات کل منابع طبیعی، هلال احمر، محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس، دامپزشکی، نیروی انتظامی، صدا و سیما و اصحاب رسانه در مهار این آتش ما را کمک و همکاری کردند.
 


مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای مهار این آتش سوزی‌ها ۲۸ سورتی پرواز از طریق بالگرد هلال احمر و دو بالگرد هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام که آبپاشی و انتقال نیرو‌هایی امدادی و مردمی و تجهیزات و غذا به ارتفاعات انجام شدند و ۱۲ سورتی پرواز از این تعداد عملیات آپاشی توسط بالگرد‌های هوافضای سپاه بوده است.

یادآور می‌شود که آتش سوزی جنگل‌های ارتفاعات مناطق شاه بهرام، لار و شادگان شهرستان باشت حدود ساعت ۱۷ عصر روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز شده بود که با تلاش امدادگران نیرو‌های مختلف از هوا و زمین به دلیل سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید و یک مرحله مهار، سرانجام بامداد امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بطورکامل مهار شد.

گفتنی است که در سال گذشته ۲۵۵ هکتار از جنگل‌ها و مراتع باشت بر اثر آتش سوزی دچار خسارت شد. شهرستان باشت ۱۰۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.
 
منبع:ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: