سعید نمکی امروز در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی افزود: با مدیریت خوب و برنامه ریزی دقیقی که حرم امام رضا (ع) در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شد از نگرانی‌های ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد و شاید یکی از سخت‌ترین تصمیمات ما در این مسیر بستن در‌های حرم مطهر بود.
کد خبر: ۶۱۷۲
۱۸:۰۸ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، سعید نمکی امروز در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی افزود: با مدیریت خوب و برنامه ریزی دقیقی که حرم امام رضا (ع) در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شد از نگرانی‌های ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد و شاید یکی از سخت‌ترین تصمیمات ما در این مسیر بستن در‌های حرم مطهر بود.

وی گفت: موج چهارم سنگین‌ترین و سهمگین‌ترین موج مقابله با ویروس کرونا بود، وقتی این ویروس وارد کشور شد یکی از نگرانی‌ها کمبود تخت و امکانات بود.

وزیر بهداشت افزود: پیک چهارم یکی از سرکش‌ترین ویروس‌های آلاینده جهان بود و اروپا و امریکا را فلج کرد، خوشبختانه ما در کشور این پیک را پشت سر گذاشتیم.

نمکی با اشاره به رعایت خوب دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم مطهر گفت: من آمدم تشکر کنم از تولیت آستان قدس رضوی بسیار جای سپاسگزاریست که با مدیریت خوب و برنامه ریزی و نظارت دقیق از نگرانی ابتلا به ویروس کرونا در حرم مطهر جلوگیری شد و میزان ابتلا به مراتب کمتر از پیش بینی‌های ما بود که این نشان از درایت شماست.

وی افزود: امیدواریم در کشور پیک جدیدی نداشته باشیم و با توسعه واکسیناسیون و رعایت همگانی این ویروس را شکست دهیم.
کرونا زمینه ظهور روحیه خدمت، فداکاری و از خود گذشتگی در جامعه پزشکی بود
تولیت آستان قدس رضوی هم در این دیدار گفت روحیه خدمت، فداکاری و از خود گذشتگی نکته‌ی برجسته‌ای بود که کرونا زمینه ظهور آن را در جامعه تحصیل کرده و پزشکان فراهم کرد و باید به این موضوع به خوبی بپردازیم تا استمرار پیدا کند.

حجت الاسلام احمد مروی افزود: حدود ۱۶/۱۷ ماه است که شرایط بحرانی و سخت و پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذاریم و همه‌ی مردم کشور درگیر این ویروس عجیب و غریب کرونا هستند، کنترل و مدیریت این پدیده‌ی خطرناک با شرایطی که در کشور داریم و تحریم‌های ظالمانه و غیر انسانی که بر ما تحمیل کردند خوشبختانه مدیریت خوب کشور در مقابله با این ویروس موجب شد تا بحمد لله جمهوری اسلامی ایران کارنامه موفق و قابل قبولی در این خصوص ارائه کند و خوش بدرخشد.

وی گفت: بستن در‌های حرم مطهر کار بسیار دشواری بود و اگر ما هم دست به این اقدام بزرگ زدیم تدابیر ارزنده مقام معظم رهبری بود که تمام کشور را مکلف به احرای مصوبات ستاد کرونا کردند و خودشان هم این دستور العمل‌ها را رعایت کردند، این اقدام ارزنده ایشان دشواری‌ها را بر ما آسان کرد.

تولیت آستان قدس افزود: نزدیک به دو سال است که رهبری معظم خودشان مشهد مشرف نشدند و هیچ یک از نزدیکان دفتر ایشان و حتی خانواده‌ی ایشان نیز به حرم مطهر نیامدند با اینکه می‌دانیم خیلی دلشان اینجا است.

حجت الاسلام احمد مروی با یاد کردن از شهدای سلامت، پرستاران و پزشکان عزیزی که جانشان را فدای سلامت جامعه کردند گفت: ظهور روحیه فداکاری و نو دوستی در جامعه پزشکی و تحصیل کرده ما نکته‌ی برجسته و مهمی بوده است هرچند در گذشته هم این روحیه وجود داشته است، اما در مسیر مقابله با ویروس کرونا این روحیه نمایان شد که این موضوع اهمیتی بالایی دارد باید بهش پرداخته شود تا استمرار پیدا کند.

وی با اشاره به آثار ماندگار هنری شهید آوینی اظهار کرد: ما در این موضوع هم به فردی مثل شهید آوینی نیاز داریم تا این نو دوستی‌ها، جان فدایی‌ها و از خودگذشتگی‌ها را روایت کند نه تنها به یادگار تا استمرار آن ماندگار شود.

حجت الاسلام مروی با تاکید بر مدیریت خوب در انجام واکسیناسیون گفت: باید به واکسن تولید داخل هم توجه ویژه‌ای داشته باشیم، باید بتوانیم واکسن ایرانی را تولید کنیم هم برای استفاده‌ی مردم و هم برای صادرات به بقیه کشور‌ها، این اتفاق برای ایران و ایرانی افتخار بزرگی است.

وی افزود: در استان ما وحدت و همدلی و اتفاق نظر وجود دارد و به همین خاطر است که خراسان رضوی همیشه یک وضعیت نسبتا مطلوبی در مقابله با ویروس کرونا و در کشور دارد، با آنچه در حرم مطهر انجام دادیم وظیفه دینی ما بوده است و درایت مقام معظم رهبری که راه را برای اقدامات ما باز کردند.
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: