امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بورس و شاخص هم وزن نزول کردند.
کد خبر: ۶۱۶۸
۱۷:۲۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، در معاملات روز دوشنبه شاخص کل بورس ۱۴ هزار و ۱۳۸ واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و ۱۷۴ هزار واحد رسید.
 

کاهش ارزش صف‌های خرید در بورس امروز ۲۷ اردیبهشت

دومین روز نزولی بورس

 

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی بیش از ۳ هزار واحد افت کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز یکشنبه ۱۴ هزار و ۱۳۸ واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۶۷۱ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز در پایان معاملات ۴ هزار و ۱۳۵ واحد نسبت به روز گذشته پائین آمد و در رقم ۴۰۶ هزار و ۵۷۴ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۸۹ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۷۵۷ واحد رسید.
 
کاهش ارزش صف‌های خرید در بورس امروز ۲۷ اردیبهشت


دو سمت سبز و قرمز بازار

 

در پایان معاملات روز دوشنبه، ۴۱ نماد رشد قیمت داشتند که ۲۹ نماد بورسی و ۱۲ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۳۲۵ نماد کاهش قیمت داشتند که ۲۳۰ نماد بورسی و ۹۵ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۹ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۷۵ درصد بازار افت قیمت داشتند.
 


افزایش خروج پول حقیقی

 

در روز دوشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ۴۶۴ میلیارد تومان بود که نسبت به روز یکشنبه ۱۰۳ درصد افزایش یافته است. در معاملات امروز بیش‌ترین خروج پول حقیقی به سهام فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۳۱ میلیارد تومان بود. پس از فملی، فولاد (فولاد مبارکه) و وامید (گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

همچنین نماد‌های میدکو (صنایع معدنی خاورمیانه)، کاما (باما) و فروی (ذوب روی اصفهان) نیز بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.
 


لیدر‌های بازار

 

امروز «فملی»، «فولاد» و «وامید» نماد‌های بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نماد‌های بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کزغال، فگستر و کرمان پرتراکنش‌ترین نماد‌ها هستند.

در معاملات امروز قیمت تمام نماد‌های گروه «خودرو و ساخت قطعات» همچون خودرو، خساپا، خگستر، خبهمن و خزامیا کاهش یافت.
 


کاهش ارزش صف‌های خرید

 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه ۳۸ درصد کاهش یافت و در رقم ۱۴۵ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۰.۳ درصد افزایش یافت و ۳ هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان شد.

شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر) با صف خرید ۱۳۸ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از فگستر، شصدف (صنعتی دوده فام) و ونیکی (سرمایه‌گذاری ملی ایران) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به غصینو (صنعتی مینو) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۴۱ میلیارد تومانی داشت. پس از غصینو، کویر (فولاد کویر) و سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) بیشترین صف فروش را داشتند.کاهش ارزش معاملات خرد

 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۷ هزار و ۹۱۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه ۴۸۱ درصد افزایش یافته است. البته از این میزان بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد کل معاملات به اوراق مشارکت اختصاص داشت. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۳۱ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۲ هزار و ۵۳۳ میلیارد تومان رسید.
 


سایپا صدرنشین جدول معاملات

 

در معاملات امروز نماد خساپا (خودروسازی سایپا) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۱۵۴ میلیارد تومان بود.

پس از سایپا، ایران خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و وپاسار رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن فملی و شپنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز سایپا با تعداد ۸۰۸ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۷۴ سهم در صدر قرار گرفته است. ایران خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خگستر تعلق داشت. دو نماد خودرویی خبهمن و وپارس نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.
 
کاهش ارزش صف‌های خرید در بورس امروز ۲۷ اردیبهشت
 
منبع:اقتصادنیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: