وزیر نفت اخبار مربوط به گرانی بنزین را شایعه و جنگ روانی پیش از انتخابات دانست و گفت: اطمینان می‌دهم نه بنزین و نه هیچ فرآورده نفتی دیگری گران نخواهد شد.
کد خبر: ۶۱۶۰
۱۳:۴۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان مشترک فرزاد B، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه "شایعات گرانی بنزین دروغ و جنگ روانی پیش از انتخابات است"، اظهار داشت: نزدیک به انتخابات برخی با شایعه گرانی بنزین می‌خواهند در مردم عکس العمل بدی ایجاد کنند، اما اطمینان می‌دهم نه بنزین و نه هیچ فرآورده نفتی دیگری گران نخواهد شد.

وزیر نفت در پاسخ به اینکه "چرا تا پایان مذاکرات وین و مشخص شدن نتیجه برای امضای این قرارداد منتظر نماندید؟ "، گفت: این موضوع باعث ایجاد تاخیر در کار می‌شد؛ اکنون نیز بر اساس قرارداد امضا شده مشکلی برای حضور شریک خارجی وجود ندارد و در صورت تمایل، شرکت‌های خارجی می‌توانند در این قرارداد وارد شوند.

زنگنه درباره آخرین وضعیت خط لوله گوره- جاسک اظهار داشت: لوله گذاری این طرح تمام شده و در روز‌های آینده نفت به این خط لوله تزریق خواهد شد و در خرداد ماه اولین محموله از جاسک صادر می‌شود.

این عضو کابینه دولت در پاسخ به اینکه "آیا در دولت بعدی نیز حضور خواهد داشت؟ "، گفت: حتی پیشنهاد ریاست جمهوری را هم قبول نمی‌کنم و از مقام دولتی بازنشسته می‌شوم؛ با این حال همچنان در سیاست می‌مانم، زیرا سیاست مانند زندگی است، اما کار و پست دولتی نخواهم داشت.

وزیر نفت تصریح کرد: پس از بازنشستگی باید روزی ۱۲ ساعت کار کنم تا زندگی زن و بچه بگذرد.

زنگنه در پاسخ به سوالی مبنی بر قرارداد ۲۵ ساله با چین و حضور شرکت‌های چینی در توسعه میادین نفت و گاز ایران، خاطرنشان کرد: دو طرف برای همکاری ابراز علاقه کردند، اما نامی مشخص نشده است.

منبع: تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: