کد خبر: ۶۱۱۰
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
زرادخانه موشکی حماس و جهاد اسلامی فلسطین موشک‌ها و راکت‌های زیاد و متنوعی را با بردهای مختلف در خود جای داده است.

به گزارش جویاخبر، ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پنج‌شنبه گذشته از موشک جدید مقاومت به نام «عیاش ۲۵۰» رونمایی و اعلام کرد: در نبرد جاری، سراسر نقاط سرزمین‌های فلسطین اشغالی در تیررس موشک‌های حماس قرار گرفته است.

وی افزود: موشک جدید عیاش ۲۵۰ با بُرد بیش از ۲۵۰ کیلومتر و توان ویرانگری گسترده‌تر از دیگر موشک‌ها به‌عنوان بخشی از واکنش مقاومت به ترور شماری از فرماندهان و مهندسان قهرمان خود و همچنین بخشی از دستاوردهای پیشرفته‌اش برای یاری مسجدالاقصی در میدان نبرد بهره برداری شده است.

روز گذشته نیز گردان‌های قسام از موشک جدید خود به نام «قاسم» رونمایی کرد. این در حالی است که در انبار موشکی حماس و جهاد اسلامی فلسطین موشک‌های زیاد و متنوعی با بردهای مختلف وجود دارد. در زیر بخشی از این موشک‌ها و ویژگی‌هایشان بیان شده است.

موشک‌های حماس:

جنبش حماس و گردان‌های قسام به‌عنوان شاخه نظامی آن قریب به ۱۶ نوع راکت و موشک در ابعاد، ویژگی‌ها و بردهای مختلف دارد. از راکت ۱۰۷ میلی‌متری تولید جمهوری اسلامی ایران تا موشک عیاش ۲۵۰ با بُرد ۲۵۰ کیلومتر که می‌تواند بخش‌های مختلفی از سرزمین‌های اشغالی را زیر آتش خود بگیرد. شاید نتوان تصور کرد، ولی حماس موشک تولیدی سوریه را نیز در میان موشک‌های خود دارد؛ موشک m۳۰۲ که ۱۸۰ کیلومتر بُرد دارد و از نوار جنوب غزه می‌تواند بخش‌های عمده‌ای از سرزمین‌های اشغالی را زیر آتش خود بگیرد.

زرادخانه موشکی جهاد اسلامی فلسطین و حماس + اینفوگرافی

موشک‌های جهاد اسلامی:

جهاد اسلامی فلسطین نیز قریب به ۱۳ نوع موشک و راکت در اختیار دارد که به‌دلیل اوضاع خاص مترتب بر آن، منبع تولید بیشتر آن‌ها ناشناخته مانده است. در میان این موشک‌ها، موشک‌های میان‌برد و دوربرد تولید ایران نیز وجود دارد؛ موشک‌های فجر ۳، با برد ۴۳ کیلومتری، فجر ۵ با برد ۷۵ کیلومتری و راکت ۱۰۷ میلی که اهداف را در فاصله هشت کیلومتری می‌تواند هدف قرار دهد.

زرادخانه موشکی جهاد اسلامی فلسطین و حماس + اینفوگرافی

 

منبع:آنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: