تعامل ورزشکار با مربی و دیگر ورزشکاران، تماس بدنی و برخورد ورزشکاران با هم، استفاده از وسایل و تجهیزات ورزشی مشترک، عواملی هستند که باعث افزایش خطر ابتلا به کرونا می شوند.
کد خبر: ۵۹۲
۰۸:۵۴ - ۰۶ آذر ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، رشته‌های ورزشی پر برخورد مثل تکواندو، بسکتبال و کشتی که به تماس نزدیک و مکرر بین ورزشکاران نیاز دارند باعث افزایش احتمال کرونا می‌شوند، بنابراین لازم است در چنین رشته‌های ورزشی جهت افزایش فاصله ایمن بین ورزشکاران نکات لازم رعایت شود.

به طور مثال تهویه سالن در اولویت قرار گیرد و در عین حال مربیان می‌توانند تماس نزدیک را به زمان مسابقه محدود و تعداد ورزشکاران را کم کنند.

همچنین لیگ‌ها می‌توانند تعداد مسابقات در طول فصل را کاهش داده و مربیان می‌توانند به جای تمرین تیمی روی مهارت‌های فردی تمرکز کنند و با کاهش تعداد ورزشکاران در یک زمان و رعایت فاصله اجتماعی می‌توان ورزشی سالم‌تر و به دور از کرونا داشت.

در صورتی هم که ورزشکاری علائم تنفسی یا نشانه‌های بیماری کرونا را داشته باشد باید تا روشن شدن وضعیت بیماری، وی را از محیط اردو یا تمرینات دور نگه دارند و قرنطینه کنند.

بر اساس این مطلب که از سوی شاهین صالحی، متخصص پزشکی ورزشی تهیه شده است، برای ورزشی سالم و مصون ماندن از کرونا باید به نکات مختلفی توجه داشت؛ هنگام تمرین باید سعی کرد با دیگران تماس فیزیکی نداشته باشید یا این تماس به حداقل میزان خود برسد.

از تجهیزات ورزشی مشترک استفاده نکنید و تا جایی که امکان دارد پیش از استفاده از وسایل مشترک آن‌ها را ضد عفونی کنید، همچنین ورزشکاران، نیمکت نشینان و مربیانی که درگیر بازی نیستند فاصله اجتماعی را رعایت کنند. باید سعی شود از زمین‌های بازی بزرگ‌تر و تعداد ورزشکار کمتر استفاده، بازی‌ها بدون تماشاگر و افراد غیر ضروری انجام و از سفر‌های ورزشی غیر ضروری پرهیز شود.

منبع: ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: