تیم ملی فوتبال ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین، باید در گرم‌ترین ساعات ممکن، بازی‌های خود را در بحرین به انجام برساند.
کد خبر: ۵۷۱۹
۱۱:۰۶ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، تیم ملی فوتبال ایران برای انجام دادن چهار بازی انتهایی خود در دور دوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ باید به بحرین برود. رقابت‌هایی که در ماه ژوئن (خرداد ماه) برگزار می‌شود. حالا هم ساعت برگزاری دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران در این کشور مشخص شده است.

ملی‌پوشان باید دو بازی (هنگ‌کنگ و کامبوج) را در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه و دو بازی (بحرین و عراق) را در ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران برگزار کنند. کشور بحرین با ایران یک ساعت و نیم اختلاف زمانی دارد و نسبت به زمانِ ما عقب‌تر است. یعنی تیم ملی باید دو دیدار را در ساعت ۱۶ و دو مسابقه را در ساعت ۱۸ به وقت بحرین به انجام برساند.

اقدام بحرینی‌ها علیه ایران؛ به جهنم خوش‌آمدید/ دو بازی‌ تیم ملی ایران در زیر آتش!

 

طبیعتا ماه ژوئن (خرداد) یکی از گرم‌ترین‌ ماه‌های سالِ کشور بحرین است؛ کشوری که تقریبا در تمام سال آب و هوای گرمی دارد. اما ساعت‌های انتخاب شده برای بازی‌ها به ترتیبی است که تقریبا گرم‌ترین زمان‌ها محسوب‌ می‌شوند.

با توجه به پیش‌بینی سایت‌های معتبر هواشناسی، آب و هوای بحرین در ۱۲ روزی که تیم ملی در آنجا حضور دارد و در ساعاتی که بازی‌های تیم ملی قرار است به انجام برسد بین ۳۶ تا ۳۸ درجه سانتیگراد خواهد بود. هر چه به اواخر مسابقات تیم ملی، به ویژه دو مسابقه‌ که ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه برگزار می‌شود، نزدیک شویم، دمای هوا کاهش پیدا می‌کند و ممکن است به ۲۹ درجه هم برسد.

بحرین در ماه ژوئن، بیشتر از هر ماه دیگری میهمان خورشید است. به عبارتی حدود ۱۱ ساعت از ۲۴ ساعت، خورشید در آسمان حضور دارد که در نوع خود یک رکورد است. سال گذشته (۲۰۲۰) دمای هوا در ماه ژوئن، تا ۴۰ درجه سانتیگراد هم بالا رفت. جالب است که در همین سال گرمای هوا در ماه ژوئن به حدی زیاد بود که از سال ۱۹۰۲ تا ۲۰۲۰، رتبه ششم را از این حیث به خود اختصاص داد. میانگین هوا در این ماه ۳۴ درجه سانتیگراد بود. میانگین رطوبت کلی هوا در ماه ژوئن ۲۰۲۰ در بحرین حدود ۳۷ درصد بوده است.

اقدام بحرینی‌ها علیه ایران؛ به جهنم خوش‌آمدید/ دو بازی‌ تیم ملی ایران در زیر آتش!

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: