امروز تزریق فاز اول کارآزمایی واکسن فخرا به پایان رسید و انشالله پس از جمع آوری و تجزیه و تحلیل نهایی داده‌ها وارد فاز دوم خواهیم شد.
کد خبر: ۵۷۰۵
۱۹:۰۷ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، به نقل از وزارت دفاع، احمد کریمی، مدیر پروژه واکسن فخرا در این مراسم با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز ایران در شب‌های قدر و همچنین تسلیت ایام شهادت حضرت امیر المومنین گفت: امروز تزریق فاز اول کارآزمایی واکسن فخرا به پایان رسید و انشالله پس از جمع آوری و تجزیه و تحلیل نهایی داده‌ها وارد فاز دوم خواهیم شد.
کریمی افزود: پروتکل‌های مربوط به آغاز فاز دوم واکسن «فخرا» به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ارسال شده است و انشالله پس از اخذ مجوز‌های لازم از این وزارتخانه مرحله دوم تزریق واکسن را بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست، تزریق واکسن به ۱۳۵ داوطلب صورت گرفت تصریح کرد: در مرحله نخست ۱۷ هزار نفر از اقصی نقاط کشور در سایت" fakhravac.ir " ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۵۰۰ نفر از طریق سایت پذیرش و ۴۹۵ نفر وارد مرحله غربالگری شدند.

وی افزود در نهایت تیم بالینی ۱۳۵ نفر را برای تزریق انتخاب کرد که خوشبختانه حال عمومی هر ۱۳۵ نفر مساعد است.
مدیر پروژه واکسن فخرا تصریح کرد: از بین انتخاب شدگان تزریق واکسن، ۴۱ نفر خانم و ما بقی افراد مرد بودند که میانگین سنی آن‌ها ۱۸ تا ۵۵ سال بوده است.

وی تفاوت فاز اول و دوم را در تعداد افراد دریافت کننده واکسن عنوان کرد و گفت: انشالله در مرحله دوم ۵۰۰ نفر از افراد توسط تیم بالینی انتخاب و واکسن به آن‌ها تزریق خواهد شد.
 
منبع:برنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: