باستان شناسان در مصر آثاری باستانی مربوط به پیش از دوران فراعنه را کشف کردند.
کد خبر: ۵۶۴۳
۱۲:۵۰ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی جی تی ان، باستان شناسان در مصر آثاری باستانی مربوط به پیش از دوران فراعنه را کشف کردند.

 


این آثار باستانی در منطقه دلتای رود نیل کشف شده اند. در میان آثار کشف شده 110 گور مربوط به پیش از دوران فراعنه کشف شده است. قدمت این آثار به بیش از 5 هزار سال پیش بازمی گردد.

 


در ادامه خبرنگار این شبکه از مصر گزارش داد: تلاش‌های زیادی برای خاکبرداری از این آثار باستانی در 200 کیلومتری شمال قاهره انجام شد. این آثار مربوط به سه دوره باستانی در مصر هستند.

 


در ادامه سعید الطلاوی باستان شناس گفت: قدیمی‌ترین اثری که پیدا شده است به بیش از 5 هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد. شماری از آثار کشف شده هم به 3500 سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردند.
در ادامه خبرنگار گفت: گور‌های کشف شده شباهتی به گور‌هایی که پیشتر در مصر کشف شده اند، ندارند. افراد در گور‌های بیضی شکل دفن شده اند و صورت آن‌ها به طرف غرب است. این موضوع سوالات زیادی را برای تیم باستان شناسی مصری ایجاد کرده است.


در ادامه یک باستان شناس گفت: در یکی از گور‌های کشف شده یک بچه دفن شده است. ما در حال بررسی علت مرگ وی و نحوه دفن وی هستیم. با کشف گور‌های بیشتر سوالات بیشتری برای ما ایجاد می‌شود.

سوالی که وجود دارد این است که افراد متعلق به این تمدن به کجا رفته اند؟


خبرنگار افزود: در میان این گور‌ها اشیاء و ظروفی کشف شده است که نشان می‌دهد مردمان این دوره معتقد به زندگی پس از مرگ بوده اند.

 

 

فیلم | کشف آثار باستانی پیش از دوران فراعنه

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: