کمک امسال مجیدی جدا شد، کمک پارسال مجیدی پنجره باشگاه را بست!
کد خبر: ۵۶۲۹
۱۰:۳۷ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، هواداران استقلال که این‌روز‌ها بابت صعود تیمشان به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا شادمان هستند، دیروز چندان اخبار خوبی را دریافت نکردند. اولین خبری که صبح دیروز منتشر شد، خداحافظی فراز کمالوند از استقلال و رفتن این مربی به سایپا بود. هنوز شوک این اخبار به‌طور‌کامل حل نشده بود که ضربه بعدی هم به آبی‌ها وارد شد و استقلال به‌واسطه شکایت میلیسیچ لکیچ، از پنجره نقل‌و‌انتقالاتی آینده محروم شد.

 
 
از چند هفته قبل بحث جدایی فراز کمالوند از تیم فوتبال استقلال مطرح شد، اما با توجه به اینکه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا مسابقات حساسی را پشت‌سر می‌گذاشت، این قضیه در حد شایعه باقی ماند تا اینکه آبی‌پوشان به‌عنوان تیم اول از گروه C‌مسابقات صعود کردند. با بازگشت استقلال به تهران، فراز کمالوند نیز به مدیریت باشگاه استقلال و همچنین فرهاد مجیدی اعلام کرد که قصد جدایی از این تیم و پیوستن به سایپا را دارد و در‌نهایت این انتقال صبح دیروز رسمی شد.
 
 

دستیار ایرانی یا خارجی؟

فرهاد مجیدی برای جایگزینی کمالوند در کادر فنی‌اش به‌دنبال گزینه می‌گردد. در چنین‌شرایطی نام‌های ایرانی مثل مجید نامجومطلق، پیروز قربانی و‌... برای حضور روی نیمکت استقلال مطرح شده، اما با پیگیری‌ها مشخص شد که تقریبا حضور دستیار ایرانی در کادر فنی استقلال منتفی شده است. مجیدی قصد دارد مربی‌ای را به کادر خود اضافه کند که تجربه خوبی داشته باشد و البته بتواند با دانش فنی‌اش به تیم کمک کند. ازاین‌رو او ذهنش به سراغ گزینه‌های خارجی رفته است.
 
 
سرمربی استقلال در زمان حضورش درتیم ملی امید هم علاقه زیادی داشت تا یک مربی اسپانیایی را به کادر فنی اضافه کند و حالا هم تصمیم به استفاده از یک مربی خارجی در بین دستیارانش گرفته است. در‌این‌باره گفته می‌شود مربی اسپانیایی که مجیدی در دوران حضورش درتیم امید هم علاقه زیادی به حضور او در ایران داشت، اما مدیران فدراسیون فوتبال زیر بار نرفتند، یکی از گزینه‌های اصلی سرمربی استقلال است.
 
 
مسئله اصلی در‌این زمینه، اما قانون منع ورود خارجی‌ها به ایران است. این قانون که در ابتدای فصل هم بر سر بازگشت استراماچونی به استقلال مسائلی را ایجاد کرد و حواشی زیادی در‌پی داشت، حالا ممکن است بار دیگر جنجالی شود. اگرچه طی ماه‌های گذشته زمزمه‌های زیادی درباره حذف قانون عدم استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ برتر شنیده شده، اما این مسئله برای فصل بعد است و حالا اگر مجیدی تصمیم نهایی‌اش روی انتخاب دستیار خارجی باشد، باید دید چه اتفاقاتی حول‌و‌حوش استقلال رخ می‌دهد.
 
 

کمالوند: قرارداد من و استقلال، قلبی با مجیدی بود

فراز کمالوند در حاشیه برگزاری مراسم معارفه‌اش به‌عنوان سرمربی سایپا گفت: حرفه من مربیگری است و بعد از پیشنهادی که سایپا داد، با توافقی که با فرهاد مجیدی سرمربی محترم استقلال داشتم، به این جمع‌بندی رسیدم که به تیم سایپا کمک کنم. به هر‌صورت سایپا امکانات سخت‌افزاری خیلی خوبی دارد و جزو معدود‌تیم‌های تهرانی باقی‌مانده در لیگ برتر است. ان‌شاءا... وضعیت به‌گونه‌ای شود که سایپا با امکانات و شرایط کنونی در لیگ برتر باقی بماند. فاصله کمی تا شروع مسابقات داریم و امیدوارم به هدفی که باشگاه دارد، دست پیدا کنیم.
 
 
 
وی در پاسخ به این پرسش که دلیل اصلی جدایی‌اش از استقلال چه بود، تأکید کرد: کمک به تیم سایپا، دلیل اصلی بود. اینکه می‌گویند مبلغ زیادی از‌سوی سایپا به من پیشنهاد شده، زایده تفکرات آدم‌هایی است که نمی‌دانم به چه فکر می‌کنند. سرمربی سایپا درباره اینکه آیا مبلغی به استقلال پرداخت کرده است، گفت: حضور من در باشگاه استقلال به‌خاطر فرهاد بود. قرارداد داشتم، اما هیچ مشکلی نیست. بعد از توافق با فرهاد هم باشگاه راضی شد. وی درباره اینکه آیا قراردادش بند جدایی داشت، خاطرنشان کرد: قرارداد ما بیشتر قلبی بود. قرارداد من و فرهاد دوستی سی‌ساله‌مان است و اصلا نیاز به نوشتن نبود.
 
 

پنجره استقلال در تابستان بسته است

در‌حالی‌که هواداران استقلال صبح دیروز را با خبر جدایی فراز کمالوند از این تیم آغاز کردند، شوک بعدی که به این تیم وارد شد، بسته‌شدن پنجره نقل‌و‌انتقالات باشگاه به‌دلیل پرداخت‌نکردن مطالبات میلیسیچ لکیچ بود. فصل قبل و پس از حضور فرهاد مجیدی به‌عنوان جایگزین استراماچونی در تیم استقلال، او میلیسیچ لکیچ را که تابعیت صربستانی‌اسپانیایی دارد، به‌عنوان دستیار خود انتخاب کرد؛ اما با جدایی لکیچ از جمع آبی‌پوشان، او خواستار دریافت مطالباتش شد.
 
 
 
لکیچ خرداد سال گذشته با ارسال نامه‌ای به باشگاه استقلال، خواستار دریافت مطالباتش شد؛ ولی این اتفاق رخ نداد تا اینکه با پیگیری‌های این مربی، امروز و پس از ارسال نامه فیفا، پنجره نقل‌و‌انتقالاتی استقلال بسته شد. نکته مهم اینکه مبلغ طلب میلیسیچ لکیچ فقط ۲۰ هزار یورو بوده که به‌دلیل عدم پرداخت آن، این مربی پس از شکایت از آبی‌پوشان، باعث بسته‌شدن پنجره نقل‌و‌انتقالاتی باشگاه شد. اکنون مدیران استقلال باید مبلغ ۲۰‌هزار یورو به علاوه ۵‌هزار فرانک سوئیس بابت جریمه فیفا پرداخت کنند تا پنجره نقل‌و‌انتقالاتی این باشگاه باز شود. لازم‌به‌ذکر است که وکیل لکیچ، همان وکیل شفر و میلیچ است و استقلالی‌ها باید برای حل این مشکل، با او وارد مذاکره شوند.
 
 
 
منبع: شهرآرانیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: