رییس جمهور امروز (پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰): به پیشنهاد کمیته بهداشت با توجه به اینکه هنوز به مرحله قابل اطمینانی در مورد کنترل موج چهارم نرسیده‌ایم، محدودیت‌های مربوط به شهر‌های قرمز و نارنجی یک هفته دیگر تمدید شد.
کد خبر: ۵۴۹۵
۱۴:۳۹ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، دکتر روحانی در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مرزهای شرقی کشور با دقت و جدیت کنترل شود تا شاهد وضعیت مشابه ورود ویروس انگلیسی به کشور نباشیم.

 

وی افزود: تا رسیدن به وضعیت قابل اطمینان درمورد قطع زنجیره ابتلا و مهار بیماری، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی همچنان اولویت اصلی است.

 

تمدید یک هفته‌ای اعمال محدودیت‌ها در شهرهای نارنجی و قرمز

حسن روحانی افزود: به پیشنهاد کمیته بهداشت با توجه به اینکه هنوز به مرحله قابل اطمینانی در مورد کنترل موج چهارم نرسیده‌ایم، محدودیت‌های مربوط به شهر‌های قرمز و نارنجی یک هفته دیگر تمدید شد.
 

رئیس جمهور در ادامه گفت: همکاری وزارت بهداشت با بخش خصوصی در زمینه واردات واکسن خارجی بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: مراسم شب‌های قدر باید با حداکثر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود.

 

جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا روز پنچ شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ در حضور رئیس جمهور برگزار و در این جلسه کمیته امنیتی – اجتماعی با توجه به مباحثی که در ستاد ملی در خصوص کنترل و مدیریت ویروس جهش یافته هندی به ایران و با توجه به مرز گسترده شرقی با افغانستان و پاکستان و رفت و آمد به کشور هند، گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل این مرزها با هماهنگی نیروی انتظامی، ستاد کل نیروهای مسلح و همکاری ستادهای استان‌های شرق کشور و همچنین مدیریت و کنترل رفت و آمد به کشورهای پاکستان و افغانستان ارایه کرد.

منبع: پاد

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: