برندگان اسکار ۲۰۲۱

***بهترین فیلم:

پدر

یهودا و مسیح سیاه

مانک

میناری

سرزمین آوارگان (برنده)

زن جوان امیدوار

صدای متال

دادگاه هفت شیکاگویی

***بهترین کارگردانی:

توماس وینتربرگ برای فیلم یک دور دیگر

دیوید فینچر برای فیلم مانک

لی چانگ برای فیل میناری

کلویی ژائو برای سرزمین آوارگان (برنده)

امرالد فنل برای فیلم زن جوان امیدوار

برندگان اسکار ۲۰۲۱

***بهترین بازیگر نقش اول مرد:

ریز احمد برای فیلم متال

چادویک بوزمن برای فیلم بلک باتم ما رینی

آنتونی هاپیکینز برای فیلم پدر (برنده)

گری اولدمن برای فیلم مانک

استیون ین برای فیلم میناری

برندگان اسکار ۲۰۲۱

***بهترین بازیگر نقش اول زن:

ویولا دیویس برای فیلم بلک باتم ما رینی

آندرا دی برای فیلم ایالات متحده دربرابر بیلی هالیدی

ونسا کربی برای فیلم قطعه‌های یک زن

فرانسیس مک دورماند برای سرزمین آوارگان (برنده)

کری مولیگان برای زن جوان امیدوار

***بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ساشا بارون کوئن برای فیلم دادگاه هفت شیکاگویی

دنیل کالویا برای فیلم یهودا و مسیح سیاه (برنده)

لزلی اودوم جونیور برای فیلم یک شب در میامی

پل راسی برای فیلم صدای متال

کیت استنفیلد برای فیلم یهودا و مسیح سیاه

***بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

ماریا باکالوا برای فیلم بورات ۲

گلن کلوز برای فیلم مرثیه هیلبیلی

الیویا کلمن برای فیلم پدر

آماندا سایفرد برای فیلم مانک

یان یو جانگ برای فیلم میناری (برنده)

***بهترین فیلمنامه اقتباسی:

ساشا بارون کوئن برای فیلمنامه بورات

کریستوفر همپتون برای فیلمنامه پدر (برنده)

کلویی ژائو برای فیلمنامه سرزمین بیچارگان

کمپ پاورز برای فیلمنامه یک شب در میامی

رامین بحرانی برای فیلمنامه ببر سفید

***بهترین فیلمنامه ارجینال:

ویل برسون و شاکا کینگ برای فیلمنامه یهودا و مسیح سیاه

لی چانگ برای فیلمنامه میناری

امرالد فنل برای فیلمنامه زن جوان نومیددهنده (برنده)

آبراهام ماردر برای فیلمنامه صدای متال

آرون سورکین برای فیلمنامه دادگاه هفت شیکاگویی

***بهترین ترانه:

جنگی برای تو از فیلم یهودا و مسیح سیاه (برنده)

صدای من را گوش کن از فیلم دادگاه هفت شیکاگویی

آیو سی از فیلم زندگی پیش رو

حالا صحبت کن از فیلم یک شب در میامی

***بهترین موسیقی:

ترنس بلنچرد برای موسیقی فیلم ۵ هم خون

ترنت رزنور برای موسیقی فیلم مانک

امیلی موسری برای موسیقی فیلم میناری

جیمز نیوتون هوارد برای موسیقی فیلم اخبار دنیا

ترنت رزنور برای موسیقی فیلم روح (برنده)

***بهترین انیمیشن کوتاه:

بارو

حتی هرچیزی رخ دهد باز هم دوستت دارم (برنده)

اپرا

بله-مردم

***بهترین انیمیشن بلند:

به پیش

روی کره ماه

گوسفند باهوش

روح (برنده)

همراهی گرگ‌ها

***بهترین مستند بلند:

کالکتیو

کریپ کمپ

مأمور مول

معلم اختاپوسی من (برنده)

زمان

***بهترین فیلمبرداری:

یهودا و مسیح سیاه

منک (برنده)

اخبار جهان

سرزمین آواره‌ها

دادگاه شیکاگو ۷

***بهترین تدوین:

پدر

سرزمین آواره‌ها

زن جوان امیدوار

صدای متال (برنده)

دادگاه شیکاگو ۷

***بهترین جلوه‌های ویژه

عشق و هیولاها
آسمان نیمه‌شب
مولان
فقط و فقط ایوان
انگاشته تنت  (برنده)

***بهترین چهره‌پردازی

اما
مرثیه هیل‌بیلی
بلک باتم ما رینی (برنده)
منک
پینوکیو

***بهترین طراحی لباس:

اِما

بلک باتم ما رینی (برنده)

منک

مولان

پینوکیو

***بهترین طراحی تولید:

پدر

بلک باتم ما رینی

***مانک (برنده)

اخبار جهان

تنت

***بهترین صدا برداری:

گری هاوند

منک

اخبار جهان

روح

صدای متال (برنده)

***بهترین مستند کوتاه:

کولت (برنده)

کنسرتو یک مکالمه است

جدا نشوید

بخش گرسنگی

یک اهنگ عاشقانه برای لاتاشا

***بهترین فیلم کوتاه:

اتاق نامه

هدیه

احساس کردن

دو غریبه دور (برنده)

شم سفید

***بهترین فیلم خارجی:

 یک دور دیگر (توماس وینتربرگ از دانمارک) (برنده)

روز‌های بهتر از هنگ کنگ

کالکتیو از رومانیا

مردی که پوستش را فروخت از تونس

کجا می‌روی آیدا؟ از بوسنی