تیم شهرداری گرگان نخستین قهرمانی این شهر در لیگ برتر بسکتبال را رقم زد تا گرگانی‌ها از فرط خوشحالی تا صبح بیدار باشند.
کد خبر: ۵۲۹۶
۱۰:۴۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، همه چیز می‌رفت که به بازی پنجم کشیده شود، فقط یک ثانیه باقی مانده بود اما معجزه‌ای رخ داد و یک شوت سه امتیازی کافی بود تا گرگانی‌‌ها را در بازی نگه دارد.

چهارمین جدال شهرداری گرگان با تیم مهرام تهران در مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال همه چیز داشت. در شب پراشتباه بازیکنان گرگان، مهرام توانست فاصله امتیازی خود را کاهش دهد و از شهرداری پیش بیفتد.

فقط یک ثانیه از زمان بازی مانده بود و مهرام سه امتیاز جلو بود و کار را تمام شده می‌دانست و امیدوار بود بتواند شهردارچی‌ها را در بازی پنجم شکست دهد و بار دیگر قهرمان لیگ برتر بسکتبال شود.

اما همان یک ثانیه کافی بود تا سرنوشت بازی و تیم قهرمان مشخص شود. توپ به پری پتی بازیکن گارد رأس شهرداری گرگان رسید و او هم آن شوت معجزه‌آسا را روانه حلقه تیم مهرام کرد. شوتی که قلب صدها هزار هوادار گرگانی هم به آن همراه بود و درست در لحظه آخر گرگان بازی باخته را با نتیجه 96 بر 96 به تساوی کشاند.

همین کافی بود تا بازی به وقت اضافه کشیده بود و گرگانی‌ها در این دقایق با یک دفاع منطقی و امتیازاتی که در حمله به دست آوردند در نهایت بازی را 110 بر 103 از مهرام برد.

گرگان، تیمی با اصالت و با ریشه که با هواداران پرشورش شناخته می‌شود سابقه سه حضور دیگر در مرحله فینال را داشت. زمانی با شعبان قاری در دهه 50 با نام پرسپولیس گرگان به فینال رسیده بود، یکبار در دهه 70 با اسدالله کبیر و یکبار هم در سال 98 با حمیدرضا کلاسنگیانی فینال رقابت‌های بسکتبال کشور را تجربه کرده بود اما همواره دستش از جام کوتاه مانده بود و نایب قهرمانی سه دوره را در کارنامه دارد.

مهران شاهین طبع در دو سالی که به شهرداری گرگان آمده با حمایت شهردار و شورای شهر، توانسته تیم خوبی را جمع و جور کند و نتایج درخشانی بگیرد.

شاهین طبع در فصل قبلی لیگ که کرونا آن را ناتمام گذاشته بود تیمش صدرنشین بود و امسال هم شاگردانش کاری کردند کارستان و جام را به " قلعه عقاب‌ها" آوردند.

گرگانی‌های پرشور و بسکتبال دوست، دیشب را تا صبح بیدار بودند، خواب به چشم کسی نرفت تا بارها و بارها صحنه شوت حیرت آور پری پتی را تماشا کند.

بازیکن آمریکایی تیم شهرداری گرگان این اتفاق را " کار خدا" دانست و گفت: " هیچ کسی جز خدا اون کارو نکرد! من تونستم، یعنی من فقط توپو شوت کردم! کار خدا بود نه من! حالا خیلی خوشحالم. به محض اینکه دستم به‌توپ خورد شوت زدم. خیلی خوشحالم، که بچه‌ها کارمو تکمیل کردن. اونا تونستن با مهرامی که تیم فوق‌العاده‌ای هست بجنگند".

پری پتی درباره آن یک ثانیه که مهم‌ترین یک ثانیه برای طرفداران و بازیکنان گرگان بود، ادامه داد: " من به خودم گفتم، خب ما به 3 امتیاز احتیاج داریم، پس توپو پرت کردم و گل شد و ‌بهمون کمک کرد برنده بشیم و به اون چیزی که می‌خوایم تو اوورتایم برسیم".

گارد رأس شهرداری گرگان درباره توپی که نوید رضایی فر در ثانیه‌های پایانی بازی از دست داده بود و منجر به کسب امتیاز برای تیم مهرام شده بود، گفت: " خب وقتی بعدش تایم گرفتیم و نوید اومد نشست روی نیمکت، بهش گفتم: غصه هیچی رو نخور. ما این بازی رو برای تو می‌بریم. خیلی خوشحالم که بعد از سه سال قهرمان شدیم. فکر می‌کنم پارسالم که کرونا باعث تعطیلی لیگ شد ما بهترین تیم سال بودیم".

مهران شاهین طبع، به سرمربی‌ای تبدیل شده که توانسته با چهار تیم مختلف، قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال را تجربه کند.

او درباره جدال سخت و نفس گیر تیمش با مهرام گفت: "دو تیم، بسکتبالی در شأن فینال لیگ ایران نشان دادند. این برد تقدیم مردم گرگان. امسال مسابقاتی برگزار کردیم که از حضور تماشاگران واقعی خود محروم بودیم. این سال دوم ما بود، سال گذشته هم به دلیل کرونا فدراسیون تصمیمات دیگری گرفت. به مردم گرگان، هواداران گرگان و شهردار گرگان که از تیم حمایت کرد تبریک می‌گویم".

حالا شهرداری گرگان بر بام بسکتبال ایران ایستاده و عبدالرضا دادبود که در دو سه فصل اخیر مسابقات حمایت‌های بی دریغی از این تیم داشته، معتقد است این تیم راهش را پیدا کرده است و این موفقیت‌ها تداوم خواهد داشت. تیم شایسته گرگان نماینده ایران در بازی‌های آسیایی خواهد بود و باید خود را برای رقابت‌های سخت پیش رو آماده کند.

فیلم | حال و هوای شب گذشته شهر گرگان پس از قهرمانی به یادماندنی شهرداری در لیگ بسکتبال کشور

 

منبع:تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: