رئیس باشگاه رئال مادرید در اولین مصاحبه خود بعد از اعلام سوپرلیگ اروپا به حاشیه‌های اخیر واکنش نشان داد.
کد خبر: ۵۱۳۴
۱۱:۰۷ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، فلورنتینو پرز، یکی از طراحان اصلی سوپرلیگ اروپا اظهار کرد: باشگاه‌های بزرگ انگلیسی و اسپانیایی دنبال حل این بحران بودند. فقط در رئال مادرید ما ۴۰۰ میلیون یورو از دست دادیم که نتوانستیم کاری برای آن انجام دهیم. وقتی شما هیچ درآمدی جز حق پخش ندارید، باید بازی‌های جذاب بیشتری اتفاق بیفتد تا مردم سراسر دنیا تقابل بزرگان را ببینند. ۴۰ درصد از جوان‌ها (از ۱۶ تا ۲۴ سال) دیگر علاقه‌ای به دیدن فوتبال ندارند چون بازی‌های کیفیت پایین نمی‌تواند آنها را جذب کند. ما باید خود را با آنها وفق دهیم. ما باید تغییر کنیم تا فوتبال در مقیاس جهانی جذاب‌تر از قبل شود. کاری که ما در رئال مادرید با ریاست برنابئو انجام دادیم.

 

پرز با اعلام اینکه فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا فوتبال را نجات نمی‌دهد و این تغییر به هیچ چیزی کمکی نمی‌کند، افزود: اگر شما در لیگ قهرمانان برنده شوید مبلغی بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون یورو دریافت می‌کنید اما در سوپرلیگ این رقم خیلی خیلی بیشتر بوده و ما می‌خواهیم فوتبال را در بیست سال پیش‌رو نجات دهیم و راه حل این کار سوپرلیگ است. من سال ۲۰۰۰ برای نجات رئال به باشگاه آمدم و کار خود را به سرانجام رساندم. کاملا مطمئنم که از لیگ قهرمانان امسال اخراج نخواهیم شد. انحصارطلبی یوفا به پایان رسیده و عصر جدیدی آغاز شده است.

 

رئیس باشگاه رئال مادرید در مورد حذف کهکشانی‌ها از لیگ قهرمانان اروپا توسط یوفا توضیح داد: کنار گذاشتن ما از رقابت‌های داخلی غیرممکن است، یوفا تصور می‌کند که ما دارایی آنها هستیم و هر تصمیمی که بخواهند می‌توانند در مورد باشگاه‌ها بگیرند، ولی سخت در اشتباهند. با تمام احترام ما می‌خواهیم فوتبال را نجات بدهیم و مجبوریم این کار را بکنیم تا در ۲۰ سال آینده باشگاه‌ها به این شکل متضرر نشوند.

 

وی درباره باشگاه فرانسوی بیان کرد: ما اصلا از پاریس دعوت نکردیم تا در سوپرلیگ حاضر باشد.

 

پرز در مورد توهین چفرین، رئیس یوفا به آنیلی گفت: این برای ما اصلا قابل قبول نیست و مسخره‌ست که رئیس یوفا به خودش اجازه توهین به رئیس یک باشگاه بزرگ اروپایی را می‌دهد. ما به این آدم‌ها در فوتبال نیاز نداریم.

 

طراح سوپرلیگ اروپا در مصاحبه خود نسبت به اظهارات رئیس لالیگا توضیح داد: داور ویدیویی‌ای که خاویر تباس در موردش صحبت کرده در سوپرلیگ وجود ندارد بلکه ما داور ویدیویی واقعی رو به صورت پیشرفته‌تر به هواداران نشانم می‌دهیم.

 

پرز همچنین نسبت به راضی کردن لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا و دعوت بایرن مونیخ به سوپرلیگ اروپا گفت: کار سختی نبود، بارسلونا در حال سپری کردن روزهای دشواری است و سوپرلیگ از لحاظ اقتصادی بحران‌های این باشگاه رو به پایان می‌رساند. در بیست سال اخیر فوتبال رو انقدر آشفته و به هم ریخته ندیده بودم. کرونا فوتبال رو نابود کرده و ما هم خیلی ضرر کردیم و مجبور شدیم بخشی از بازیکنانی که قصد فروششون رو نداشتیم، به فروش برسونیم. اگر بایرن دعوت سوپرلیگ رو قبول نکند اتفاق خاصی نخواهد افتاد و جای نگرانی نیست. اگر لازم شود من پست ریاست سوپرلیگ را همین فردا به خوان لاپورتا واگذار می‌کنم. من بخاطر تجربیاتم بعنوان رئیس این لیگ انتخاب شدم.

 

رئیس باشگاه رئال مادرید درباره دستمزد رئیس یوفا ادامه داد: من از دستمزد کسی مثل لبران جیمز خبر دارم چون بصورت عمومی منتشر می‌شود ولی هیچ اطلاعی از دستمزد رئیس یوفا ندارم. به چه دلیل؟ ما خواستار شفافیت کامل هستیم. چرا ما باید در جریان دستمزد لبران جیمز باشیم ولی از درآمد ریاست یوفا و لالیگا نه؟ چرا دستمزد سران یوفا در پاندمی کرونا تغییری نکرده!؟

 

پرز همچنین به تیم‌هایی که مخالف برگزاری سوپرلیگ هستند اشاره کرد و افزود: این تیم‌ها می‌توانند در رقابت‌هایی که هستند باقی بمانند تا ببینیم چه چیزی را از دست میدهند. من هیچوقت نگفتم که لیگ قهرمانان اروپا باید کنسل شود اما یوفا باید متوجه این موضوع باشد که که اکثر باشگاه‌ها خواهان تغییرات گسترده هستند و خیلی چیزها باید عوض شود. سوپرلیگ باعث نمی‌شود تیم‌های کوچک‌تر امیدشان را از دست دهند، بلکه باعث پیشرفت و بهتر شدن آنها خواهد شد.

 

رئیس باشگاه رئال مادرید در پایان مصاحبه خود در مورد بازگشت رونالدو به رئال تصریح کرد: من عاشق کریستیانو هستم ولی این کار عقلانی نیست و او برنخواهد گشت.

 

منبع:همشهری آنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: