تیم پرسپولیس ایران در دیدار تماشایی موفق شد با نتیجه ۳ بر یک تیم الریان را شکست دهد و دومین گام را محکم بردارد.
کد خبر: ۵۰۵۲
۲۳:۴۷ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰
خلاصه بازی و گل‌های بازی پرسپولیس و الریان در لیگ قهرمانان آسیا


 

پرسپولیس ایران ۳ الریان قطر ۱
 
پرسپولیس ایران در نخستین بازی فصل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا موفق به کسب پیروزی یک بر صفر مقابل الوحده امارات شد تا شروع خوبی با کسب سه امتیاز در این رقابت‌ها داشته باشد و آمادگی‌اش در قامت یک مدعی را مثل سال گذشته نشان دهد، اما سرخ‌پوشان فوتبال ایران امشب هم در دیدار با الریان و با وجود شکست یک بر صفر در نیمه اول، از دقیقه ۴۷ تا ۵۷ سه گل توسط کمال کامیابی‌نیا و شهریار مغانلو (۲ بار) به ثمر رساندند تا نخستین شکست یاران شجاع را رقم بزنند و با ۶ امتیازی شدن، در صدر جدول گروه E لیگ قهرمانان بایستد و از سوی دیگر فاصله‌اش با گوآ رده دومی را به ۴ امتیاز افزایش دهد.

پرسپولیس ایران

حامد لک
محمدحسین کنعانی‌زادگان
سید جلال حسینی
سیامک نعمتی
وحید امیری
کمال کامیابی‌نیا
احمد نوراللهی(۷۸- میلاد سرلک)
امید عالیشاه(۸۵- علی شجاعی)
احسان پهلوان(۷۸- مهدی شیری)
مهدی ترابی((۸۵- مهدی عبدی)
شهریار مغانلو(۶۱- عیسی آل‌کثیر)
سرمربی: یحیی گل‌محمدیاخطار


محمد علاءالدین) فرانک کوم(۵۱) دامی ترائوره(۵۹) از الریانشرح گلالریان یک - پرسپولیس صفر (دقیقه ۱۹: نایف الحضرمی): ارسال عبدالعزیز حاتم از روی ضربه ایستگاهی سمت راست زمین را نایف الحضرمی در بین مدافعان پرسپولیس با ضربه سر تبدیل به گل کرد.الریان یک - پرسپولیس یک (دقیقه ۴۷: کمال کامیابی‌نیا): سانتر دقیق و بی‌نقص مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین به محوطه ۶ قدم را کمال کامیابی‌نیا با ضربه سر وارد دروازه الریان کرد و گل تساوی پرسپولیس را به ثمر رساند.الریان یک - پرسپولیس ۲ (دقیقه ۴۹: شهریار مغانلو): پاس رو به جلوی احسان پهلوان را سیامک نعمتی با ارسال دیدنی به مقابل دروازه الریان را شهریار مغانلو با پرش بلند و ضربه روی پا زد تا سرخ‌پوشان را در فاصله دو دقیقه پیش بیندازد.

الریان یک - پرسپولیس ۳ (دقیقه ۵۷: شهریار مغانلو): حرکت سریع امید عالیشاه از جناح چپ زمین و ارسال در عرض زمینی او را شهریار مغانلو در مقابل دروازه خالی الریان با ضربه بغل پا تبدیل به گل کرد.


لحظات حساس:
دقیقه ۳: وحید امیری با نفوذ سریع از جناح چپ زمین و پاس رو به جلو موقعیت‌سازی کرد که ضربه شهریار مغانلو در موقعیت تک به تک و البته آفساید به تیرک افقی دروازه الریان خورد.

دقیقه ۳۰: پاس در عمق مهدی ترابی در مقابل دو مدافع الریان و شوت زمینی پای چپ شهریار مغانلو به تور کنار دروازه تیم قطری برخورد کرد.

دقیقه ۳۹: پاس در عمق مهدی ترابی را شهریار مغانلو با چرخش دیدنی و شوت زمینی به سمت دروازه الریان زد که فهد یونس با پا توپ را به کرنر زد.
دقیقه ۴۰: ضدحمله سریع الریان با حرکت یاسین براهیمی شکل گرفت که پاس در عمق این بازیکن و شوت محکم ابراهیم مسعود از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه ۴۳: شوت یاسین براهیمی از روی ضربه ایستگاهی دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه ۴: سانتر زیبای سیامک نعمتی از جناح راست زمین و ضربه سر سید جلال حسینی را فهد یونس با واکنش عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱+۴۵: ضد حمله خطرناک الریان بازهم تبدیل به یک موقعیت جدی شد که پاس پشت پای یوهان بولی و شوت زمینی یاسین براهیمی با واکنش حامد لک برگشت داده شد.دقیقه ۵۱: حامد لک شوت محکمی به توپ زد که با ضربه پشت سر شهریار مغانلو در موقعیت خوبی به امید عالیشاه رسید که شوت زمینی این بازیکن را فهد یونس در اختیار گرفت.
دقیقه ۵۵: سیامک نعمتی پس از حرکت سریع و نفوذ در عرض با پای چپ شوت‌زنی کرد که ضربه پشت محوطه او را فهد یونس راهی کرنر کرد.

دقیقه ۵۶: احسان پهلوان با نفوذ به محوطه جریمه الریان موقعیت خطرناکی به وجود آورد که شوت زمینی پای چپ او را فهد یونس از روی خط دروازه برگشت داد و در ادامه هم شوت عالیشاه با عبور از عرض زمین راهی اوت شد.

دقیقه ۶۰: نزدیک بود شهریار مغانلو روی ضربه ریباند شده احمد نوراللهی هت‌تریک کند که ضربه او از بالای دروازه الریان به اوت رفت.

دقیقه ۷۰: کار تیمی چشم‌نواز بازیکنان پرسپولیس می‌توانست گل چهارم سرخ‌پوشان را به همراه داشته باشد که پاس رو به عقب مهدی ترابی و شوت زمینی احمد نوراللهی با واکنش فهد یونس به کرنر رفت.

دقیقه ۷۱: حرکت در عرض و شوت پشت محوطه امید عالیشاه را فهد یونس در اختیار گرفت.

دقیقه ۷۸: ارسال مهدی شیری و ضربه آل‌کثیر از بالای دروازه الریان رد شد.

دقیقه ۸۸: فرصت عالی گلزنی برای پرسپولیس با پاس در عمق آل‌کثیر برای علی شجاعی به وجود آمد، اما این بازیکن در موقعیت تک به تک نتوانست از توپ استفاده کند تا خلیل‌زاده از راه برسد و با تکل به موقع توپ را به کرنر بزند.

دقیقه ۲+۹۰: سید جلال حسینی به زیبایی توپ را به سمت چپ زمین برد و به علی شجاعی رساند که پاس رو به جلوی او برای عیسی آل‌کثیر و چرخش و شوت زمینی این بازیکن را الریانی‌ها برگشت دادند.

دقیقه ۳+۹۰: سیامک نعمتی با شوت محکم قصد گلزنی داشت که ضربه او پس از اصابت به عیسی آل‌کثیر وارد دروازه الریان شد، اما کمک داور اول آفساید آل‌کثیر را اعلام کرده بود.در حاشیه:* سعید آقایی و فرشاد فرجی، دو مدافع پرسپولیس به دلیل ابتلا به کرونا و عدم سفر به هند، در فهرست سرخ‌پوشان ایران مقابل الریان حضور ندارند.

* قبل از شروع بازی، شجاع خلیل‌زاده در تونل ورودی ورزشگاه خوش و بش گرمی با بازیکنان پرسپولیس داشت.
* در دقیقه ۱۵ خلیل‌زاده به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه چشم به کنار زمین آمد و مورد مداوا قرار گرفت.
* یوهان بولی پس از خطایی که وحید امیری روی او مرتکب شد، به سمت بازیکن چپ‌پای پرسپولیس آمد و قصد داشت با او درگیری لفظی داشته باشد.

* شجاع خلیل‌زاده پیش از شروع بازی به سمت مربیان سابق خود در پرسپولیس رفت و در عکس تیمی سرخ‌پوشان هم حضور یافت.


* بازیکنان پرسپولیس در چند صحنه نسبت به قضاوت داور مسابقه اعتراض داشتند.

* شجاع خلیل‌زاده که بارها در جریان نیمه دوم بخاطر مصدومیت زانوی پای راست خود را گرفته بود، در دقایق تلف شده برای لحظاتی روی زمین نشست، اما به بازی ادامه داد.
 
منبع: ورزش 3

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: