وقتی همه خانواده فقط در عرض چند دقیقه بیهوش می‌شدند، سارقان طلاجات و لوازم خانگی قابل حمل را سرقت می‌کردند و با استفاده از خودروی پراید وانت از محل می‌گریختند.
کد خبر: ۵۰۰۰
۱۵:۰۴ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، سارقان سابقه داری که در پوشش تزریق واکسن کرونا وارد منازل مردم می‌شدند و با خوراندن داروی بیهوشی به اهالی خانه، طلاجات و لوازم با ارزش را می‌ربودند در عملیات ضربتی پلیس به همراه ۵۰ زورگیر و مجرم خطرناک دیگر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در تشریح طرح ضربتی امنیت اجتماعی و در گفت و گویی اختصاصی به خراسان اظهار کرد: با توجه به افزایش سرقت‌ها در مناطق مختلف شهری طرح ضربتی امنیت اجتماعی توسط پلیس آگاهی خراسان رضوی به اجرا درآمد.

سردار سرتیپ دوم محمدکاظم تقوی افزود: در این عملیات هماهنگ که ۴۸ ساعت به طول انجامید چند گروه ورزیده از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن وارد عمل شدند که در نهایت شش باند سرقت‌های به عنف و موبایل قاپی متلاشی شدند و ۵۳ نفر از سارقان، زورگیران و مجرمان خطرناک به دام افتادند.
 
رئیس پلیس خراسان رضوی تصریح کرد: در این عملیات ضربتی ۷۴ دستگاه گوشی تلفن سرقتی به همراه مقادیر زیادی طلاجات مسروقه و لوازم خانگی به ارزش چند میلیارد ریال کشف شد که تعداد زیادی از مال باختگان، اموال سرقتی و سارقان دستگیر شده را شناسایی کردند.
 
وی با اشاره به این که طرح ارتقای امنیت اجتماعی در تاریخ ۲۴ و ۲۵ فروردین و در نقاط جرم خیز شهر به اجرا گذاشته شد، خاطرنشان کرد: طرح مواجهه حضوری مال باختگان همچنان در پلیس آگاهی ادامه دارد و سارقان مذکور نیز مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفته اند.

سرقت با شگرد تزریق واکسن کرونا

سردار تقوی در ادامه این گفتگو به تشریح ماجرای سه باند سرقت و زورگیری پرداخت و اضافه کرد: طی چند روز گذشته پرونده‌هایی در پلیس آگاهی تشکیل شد که محتویات آن بیانگر شیوه سرقت در پوشش ماموران بهداشت به بهانه تزریق واکسن کرونا بود به همین دلیل این ماجرا بی درنگ و به طور ویژه در دستور کار نیرو‌های کارآزموده پلیس آگاهی قرار گرفت چرا که موجب خدشه به اعتماد عمومی مردم می‌شد.
 
مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: تجزیه و تحلیل و بررسی‌های تخصصی پرونده‌های مذکور حکایت از آن داشت که سه جوان با یک دستگاه پراید وانت و در حالی که کیفی با آرم امدادرسانی در دست داشتند زنگ منازل مردم را به صدا در می‌آوردند و با معرفی خود به عنوان مامور بهداشت از آن‌ها می‌خواستند که برای تزریق واکسن کرونا آماده شوند.
 
وی ادامه داد: وقتی سارقان وارد منازل مردم می‌شدند با استفاده از غفلت و ناآگاهی برخی شهروندان چنین وانمود می‌کردند که از سوی مرکز بهداشت مامور شده اند تا ابتدا واکسن کرونا را به افراد نیازمند یا دارای بیماری زمینه‌ای تزریق کنند و سپس با جلب اعتماد اعضای خانواده، به آن‌ها شربتی آلوده به مواد بیهوشی می‌خوراندند و مدعی می‌شدند که پس از مصرف شربت، باید واکسن کرونا تزریق شود تا اثر مطلوبی برای پیشگیری از کرونا داشته باشد!
سردار محمدکاظم تقوی گفت: وقتی همه خانواده فقط در عرض چند دقیقه بیهوش می‌شدند، سارقان طلاجات و لوازم خانگی قابل حمل را سرقت می‌کردند و با استفاده از خودروی پراید وانت از محل می‌گریختند.
 
این مقام امنیتی افزود: با گزارش چند پرونده در مناطق قاسم آباد، بولوار توس و طبرسی شمالی بلافاصله گروهی از نیرو‌های عملیاتی پلیس آگاهی به پیگیری این ماجرا پرداختند و با رصد‌های اطلاعاتی موفق شدند سه عضو این باند را در مناطق حاشیه شهر شناسایی و آنان را دستگیر کنند.
سردار سرتیپ دوم تقوی با اشاره به اعترافات شکارچیان کرونایی در پوشش ماموران بهداشت تصریح کرد: اعضای این باند به شش فقره سرقت با این شیوه اعتراف کرده اند که بررسی‌های تخصصی درباره دیگر جرایم احتمالی دزدان سابقه دار ادامه دارد. وی گفت: هنگام دستگیری اعضای باند، انگشتر طلای یکی از مال باختگان نیز در دست همسر یکی از سارقان کشف شد.
 
وی با بیان این که دزدان کرونایی ۲۲ تا ۲۷ ساله هستند، خاطرنشان کرد: آن‌ها بین ساعت ۱۱ صبح تا ۱۵ به منازل مردم مراجعه می‌کردند و با این شگرد دست به سرقت می‌زدند در حالی که هنوز مدت زیادی از آزادی آن‌ها از زندان نمی‌گذشت.
 
سردار محمدکاظم تقوی به شهروندان توصیه کرد: همه موارد تزریق احتمالی واکسن کرونا یا هر خدمت بهداشتی دیگر از طریق رسانه‌های گروهی به اطلاع مردم می‌رسد بنابراین شهروندان نباید به همین سادگی و تنها به یک کیف با آرم امدادرسانی اعتماد کنند چرا که خدای ناکرده در این گونه موارد احتمال بروز حوادث جبران ناپذیری وجود دارد.
 
منبع: روزنامه خراسان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: