بر اساس اعلام سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها، یارانه ماه رمضان، ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
کد خبر: ۴۹۵۴
۱۰:۵۴ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، طبق اعلام سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها، یارانه ماه رمضان مطابق یارانه معیشتی است، ساعت ۲۴ امشب (۲۵ فروردین) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

 

مبلغ پرداختی برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.

خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان
خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان
خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان
خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان
خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان

گقتنی است، طبق مصوبه هیئت دولت مقرر شده یارانه کمک معیشتی ماه رمضان برای ۶۰ میلیون نفر تا پایان هفته واریز شود.

آنگونه که دولت اعلام کرده قرار است ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب ۶۰ میلیون نفر واریز شود؛ که رقم یارانه هر فرد حدود ۴۲ هزار تومان است. اما آنگونه که دولت اعلام کرده یارانه رمضان تنها شامل افرادی می‌شود که همزمان دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو نباشند.

 

چه کسانی مشمول این بسته خواهند شد؟

دریافت بسته حمایتی رمضان دارای شروطی است و همه افراد شامل این طرح نخواهند شد؛ براساس اطلاعات اعلام‌شده، خانوار‌هایی که دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان نباشند، این بسته حمایت معیشتی را دریافت می‌کنند.چه کسانی بسته حمایت معیشتی رمضان را دریافت نمی‌کنند؟

گفتنی است؛ افرادی که دارای دو واحد ملکی باشند و یا خانواد‌هایی که ارزش ملکشان در تهران و کلان‌شهر‌ها بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرستان‌ها بیش از ۹۰۰ میلیون تومان باشد، این یارانه معیشتی را دریافت نمی‌کنند. همچنین خانوار‌هایی که ارزش خودرو سواریشان بیش از ۳۰۰ میلیون تومان باشد و یا خودروی عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان داشته باشند، مشمول بسته معیشتی نخواهند شد.افرادی که بیش از ۳ سفر خارجی غیر زیارتی رفته باشند، یارانه نمی‌گیرند

دریافت بسته حمایتی رمضان، شروط دیگری را نیز داراست؛ کارفرمایانی که بیش از سه بیمه‌پرداز داشته باشند و خانوار‌هایی که بیش از سه بار به سفر خارجی غیر زیارتی رفته باشند، این کمک معیشتی را دریافت نمی‌کنند. همچنین افرادی که تسهیلات بانکی با مبلغ بیش از سیصد میلیون تومان گرفته و در حال بازپرداخت اقساط باشند، منتظر دریافت این بسته حمایتی نباشند.درآمد؛ شاخص مهم دیگر برای دریافت بسته معیشتی

درآمد نیز شاخص دیگری است که در پرداخت سبد حمایت معیشتی تاثیرگذار است؛ بر این اساس، خانوار‌های یک نفره با درآمدی بیش از ۴ میلیون تومان، خانوار‌های دونفره با درآمدی بیش از ۵ میلیون تومان، خانواده‌های ۳ نفره با درآمد بیش از ۶ میلیون تومان، خانوار‌های چهار نفره با درآمد بیش از ۷ میلیون تومان و خانوار‌های ۵ نفره با درآمد بیش از هشت میلیون تومان، مشمول این طرح نمی‌شود.

مشخصا افرادی که دو خانه مسکونی دارند و یا ارزش خانه آن‌ها بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان باشد یارانه رمضان نمی‌گیرند.

کارفرمایان و افرادی که تسهیلات بانکی بالای ۳۰۰ میلیون گرفته باشند مشمول نیستند. همچنین خانوار‌هایی که سه بار سفر خارجی رفته‌اند، یا درآمد ۴ تا ۸ میلیون تومانی دارند مشمول این یارانه نیستند.

این همه شروط برای واریز یارانه ۴۲ هزار تومانی با واکنش مردم مواجه شده است.

در ادامه نظرات برخی از مخاطبان را در خصوص واریز یارانه رمضان می‌خوانید.

این همه شرط برای ۴۲ هزار تومان!
«دو قرون میخوان بدن هی تز میدن شامل کی میشه و چه شرایطی داشته باشن جمع کنید بساطتون رو.»

«۴۲ تومن که پول دو کیلو سیب زمینیه. این همه شرط برای این؟»

«با یارانه ماه رمضان راحت می‌تونم یه تن ماهی بخرم.»

«نفری ۴۲ هزار تومن؟ واقعا مسخراست. لااقل نفری ۱۰۰ تومن میدادین یعنی از یارانه ۴۵ تومنی هم کمتره. تازه ماده تبصره هم میزارن.»

«یه نگاه به سایت دیوار بندازید ببینید اپارتمان و ساختمان زیر یک میلیارد ودویست چند تا پیدا میکنید. با این حساب این یارانه به هیچ کسی که خونه داره نمیرسه. پس این ۶۰ میلیون نفر چه کسانی هستند؟»

«کسانی که تو اسمشون الف دارند، کسانی که نون تافتون خوردن تو عمرشون کسانی که راه میرن و… هم شامل نمیشن خدا وکیلی بیاید نفری ۵۰ بدیم دولت دست از سر ما برداره.»

«یک جور میگن شامل این افراد نمیشه انگار چهل وپنج تومان چی میشه خجالتم نمیکشن یک جور میگن انگار میلیونی میدن مسخره خودتون هستین نه مردم»

به جای یارانه تورم را کنترل کنید

«دولت به جای این همه شرط و شروط برای ۴۰ هزار تومن تورم رو کنترل کنه. یارانه هم نده.»

«یارانه رمضان و معیشتی و … پیشکش. یه کاری کنید جنس دو روز تکون نخوره!»

«این همه شرط و شروط نمیخواد. بگید به کسی نمیدیم و تمام. قراره به همه اون‌هایی که یارانه معیشتی میدادن بدید خب با این شرایط نمیشه که؟»

«یه کم شرایط زیاد نیست؟ واقعا ۶۰ میلیون نمیشه ها!»

«یارانه من سه ساله قطع شده. هی درخواست میدم درست نمیشه. شما که بانک اطلاعاتتون اینقدر دقیقه خدایی نگاه کنید و یارانه منو درست کنید.»

«اول میگید یارانه رمضان برای ۶۰ میلیون نفره. پس این همه، اما و اگر چیه؟»

منبع: تجارت نیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: