هیات کره‌ای با مقامات ایران برای بازگرداندن دارایی‌های مسدود شده که حدود ۷ میلیارد دلار است در حال رایزنی است.
کد خبر: ۴۹۰۸
۱۸:۳۹ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، قرار است بخشی از دارایی‌های بلوکه شده ایران که حدود ۷ میلیارد دلار است از طریق کانال تجارت بشردوستانه سوئیس که به منظور تسهیل صادرات کالا‌های پزشکی به ایران طراحی شده است آزادسازی شوند.

ناظران انتظار دارند که چانگ در دیدار‌های خود با مقام‌های ایرانی در مورد راه‌های تقویت روابط دو کشور و موضوع آزادسازی وجوه بلوکه شده ایران در حساب‌های دو بانک کره‌ای گفتگو کند.

«چانگ سای کِیون» نخست وزیر کره جنوبی در حالی با استقبال محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی وارد تهران شد که سئول در تلاش است روابط خود با تهران را در میان تنش‌های ایجاد شده بر سر دارایی‌های بلوکه شده ایران در بامک‌های کره‌ای بهبود بخشد.

حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران از محل فروش نفت به کره جنوبی به دلیل تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران در دو بانک ره‌ای در ئول بلوکه شده است.

سفر سه روزه چونگ به تهران چند روز پس از آن انجام شد که تهران سه ماه پس از توقیف یک کشتی کره‌ای به دلیل آلودگی نفتی و عدم رعایت پروتکل‌های زیست محیطی، این تانکر و ناخدای آن را آزاد کرد و زمینه را برای ایجاد روابط بهتر دوجانبه فراهم کرد.

انتظار می‌رود که چانگ در جریان سفر سه روزه خود به ایران که سه شنبه به پایان می‌رسد، در مورد راه‌های بهبود روابط سئول و تهران و سایر موارد با مقام‌های ایرانی گفتگو کند. این سفر اولین سفر یک نخست وزیر کره جنوبی در ۴۴ سال گذشته به تهران است.

منبع: دنیای اقتصاد

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: