رجل سیاسی بودن به معنی مردن بودن نیست به معنی شخصیت سیاسی است.اگر خانمی وارد انتخابات بشود و شرایط داشته باشد بنظرم باید شورای نگهبان تایید صلاحیت کند.
کد خبر: ۴۸۹۷
۱۲:۱۶ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، امروز در باشگاه خبرنگاران جوان در خدمت مردی هستیم که به اظهارنظر‌های صریح و موضع‌گیری‌های بعضا متفاوت و جنجالی با دیگر سیاسیون کشور شناخته می‌شود؛ برخی او را از چپ‌ترین اصلاح‌طلبان و گا‌ها از راست‌ترین اصولگرایان تندتر می‌دانند؛ عده‌ای هم او را به عنوان صدای مردم می‌شناسند.

برخی‌ها هم علی مطهری را پسر نوح می‌دانند و معتقدند که نتوانسته راه درست پدر را ادامه بدهد. شواهد تاریخی نشان می‌دهد که علی مطهری در گذشته‌های نه چندان دور یک اصولگرای تمام عیار بود؛ تا جایی که در نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد پایان دولت اصلاحات را پایان یک دوره انحرافی دانست.

امروز، اما علی مطهری در جرگه اصلاح‌طلبان دسته بندی می‌شود؛ زیرا مواضعش بسیار نزدیک‌تر به اصلاحات است تا اصولگرایان.

اما اگر از داستان پر حاشیه این روز‌های کلاب هاوس و اظهار علی مطهری در آن بگذریم، یکی از جنجالی‌ترین اظهارات وی این جمله معروف بود که اصل وجود شورای نگهبان لازم است، اما نظارت استصوابی را قبول ندارم؛ جمله‌ای که هنوز هم نمی‌توان متوجه شد که برداشت مطهری از آن چیست.

اما در بُعد فرهنگی نگاه علی مطهری بیشتر مطابق با نگاه اصولگرایان است؛ مثلا مطهری در راستای تِزهای فرهنگی‌اش از بخشنامه جنجالی محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران مبنی بر تفکیک جنسیتی و جلوگیری از اختلاط کارمندان مرد و زن قویاً حمایت کرد؛ در عین حال که نگاه اقتصادی و سیاسی او بیشتر شبیه اصلاح طلبان است و به آزادی در این زمینه‌ها اعتقاد دارد.

علی مطهری این روز‌ها خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم آماده می‌کند، انتخاباتی که شورای نگهبان ناظر بر آن است و باید منتظر بماند تا ببیند که آیا مثل انتخابات سال ۹۸ رد صلاحیت می‌شود و یا اتفاق دیگری می‌افتد.

نماینده سابق مجلس و از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ در نشست خبری باشگاه خبرنگاران جوان:

رجل سیاسی بودن به معنی مردن بودن نیست به معنی شخصیت سیاسی است.اگر خانمی وارد انتخابات بشود و شرایط داشته باشد بنظرم باید شورای نگهبان تایید صلاحیت کند.

اگر فردی اصلح باشد باید از او استفاده کرد، ملاک اصلاح بودن است چه زن باشد چه شیعه و سنی.

عدم تایید صلاحیت من توسط شورای نگهبان برای مجلس با شرایط امروز متفاوت است.

اگر رد صلاحیت شوم تابع قانون هستم.

حمایتم از فرد دیگر بستگی به شرایط دارد.

بهترین راه برای سست کردن اراده ملت ترویج بی اخلاقی است.

مسائل غیراخلاقی را بله ولی اظهار نظرها را نباید در فضای مجازی فیلتر کنیم.

فیلترینگ تلگرام جواب مثبتی نداد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: