اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای لزوم تشدید برخوردهای قانونی با واحدهای صنفی متخلف در اجرای پروتکل‌های بهداشتی را ابلاغ کرد.
کد خبر: ۴۸۱۸
۱۱:۰۸ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، اتاق اصناف ایران در خصوص ضرورت تشدید برخوردهای قانونی با واحدهای صنفی متخلف در اجرای پروتکل‌های بهداشتی اطلاعیه‌ای به جامعه صنفی و اتاق‌ها و اتحادیه‌های اصناف ابلاغ کرد.

به اطلاع عموم جامعه صنفی و اتاق‌ها و اتحادیه‌های اصناف می‌رساند؛

همان‌گونه که به کرات از سوی اتاق اصناف ایران، رعایت دستورالعمل‌ها و رویه‌های اجرایی بهداشتی مختص اصناف و واحدهای صنفی در دوران پاندمی ویروس کووید-۱۹ در کشور اطلاع‌رسانی و مورد تاکید واقع شده و با مشارکت بالا، تمکین و مسئولیت‌پذیری در خور توجهی در همراهی با حاکمیت در این زمینه روبرو بوده‌ایم، با توجه به شروع موج چهارم همه‌گیری بیماری کرونا در کشور و مواجهه با گونه‌های جهش‌یافته این ویروس لازم است خانواده بزرگ اصناف از تصمیمات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تکمین کرده تا مشمول ۱۵ روز پلمب در شهرهای قرمز و نارنجی نشوند.

همچنین ضروری است تشکل‌های صنفی در تشدید نظارت، بازرسی و برخوردهای قانونی از صبح شنبه مورد ۲۱ فرودین ۱۴۰۰ با متخلفان اهتمام ورزند.

واضح است در صورت تعلل و کم توجهی نسبت به موارد فوق‌الذکر و کوتاهی در رعایت موارد بهداشتی عوارض و تبعات وسیع‌تر و گسترده‌تری را در سطح جامعه شاهد خواهیم بود و کشور را به سمت وضعیت بحرانی‌تر پیش خواهد برد. فلذا کنترل و مبارزه با شیوع بیشتر، مسئولیت‌پذیری مضاعفی در این زمینه می‌طلبد.

با عنایت به موارد فوق مقتضی است با همت جدی‌تر مشارکت و همراهی همیشگی صنوف با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه عملیاتی مربوطه مورد توجه واقع گردد که در غیر این صورت با تبعات و خسارت‌های وسیع‌تر مالی، اقتصادی و جانی در کشور برای آحاد جامعه از جمله صنوف مواجه خواهیم شد.

حفظ سلامت عموم مردم و خانواده بزرگ اصناف در گرو تدقیق در اجرای بهینه دستورالعمل‌ها، اعمال قانون و برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد بود.

منبع:همشهری آنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: