محمد عباسی وزیر اسبق ورزش و جوانان و وزیر تعاون دولت‌های نهم و دهم امروز سه شنبه به صورت رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 اعلام کرد.
کد خبر: ۴۷۱۰
۱۲:۵۳ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، محمد عباسی، وزیر دولت نهم و دهم امروز سه‌شنبه در نشست خبری باشگاه خبرنگاران جوان به صورت رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 اعلام کرد.

محمد عباسی سیاستمدار و یکی از چهره های اجرایی جمهوری اسلامی ایران است. متولد 1337 گرگان در شمال ایران و دارنده دکتری مدیریت آموزش عالی از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و دکتری مدیریت استراتژیک است. از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، نائب رییس کمیسیون برنامه بودجه در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، مشاور احمدی نژاد در آمریکای لاتین و وزیر تعاون در دولت نهم و اولین وزیر ورزش و جوانان ایران است.

عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی مدیریت و برنامه ریزی و معاون برنامه ریزی استانداری و رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مازندران بوده است. وی از رزمندگان دفاع مقدس و از طرف خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به عنوان عضو هیات امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تعیین شده است.

در زمان تصدی وزارت ورزش محمد عباسی عرصه ورزش ایران شاهد رویدادهای مهمی بود که باعث شد از او به عنوان موفق‌ترین وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران یاد شود. تدوین برنامه جامع ورزش و جوانان اقدام راهبردی این زمان بود. توسعه زیر ساخت‌های ورزشی که در انتهای دولت دهم به بیش از دوبرابر زیر ساخت‌های تاریخ ورزش کشور تا ابتدای دولت نهم رسید. حضور قدرتمند کاروان ورزشی ایران در المپیک و پارالمپیک 2012 لندن که با کسب 12 مدال (4 طلا ،5 نقره و 3 برنز) با اندازه مدالهای سه دوره المپیک در سیدنی، آتن و چین ردیف ورزشی ایران را از رتبه 51 جهانی به ردیف 17 رساند و در پارا المپیک با کسب 24 مدال (10 طلا، 7 نقره و 7 برنز) ردیف یازده جهانی را کسب کردند. 

علاوه بر آن قهرمانی جهان کشتی‌گیران و پیروزی قاطع آنان بر روسیه و آمریکا، مقام نایب قهرمانی وزنه‌برداری، کاراته، تکواندوی ایران و راهیابی تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار به جام جهانی و تیم ملی فوتبال به عنوان سرگروه به جام جهانی نتایج تاریخی ورزش ایران در این زمان است. با کسب مقام ششم توسط یک بانوی ایرانی در المپیک حضور بانوان ایرانی با حفظ حجاب اسلامی مورد توجه قرار گرفت.

منبع:یکتاپرس

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: