مشتریان بانک شهر از کسر مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب بانکی‌شان در ساعات گذشته خبر می‌دهند.
کد خبر: ۴۶۸۹
۲۳:۵۸ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، از ساعاتی پیش مشتریان بانک شهر خبر می‌دهند که پیامک کسر از حساب بانکی‌شان با عنوان «برداشت گروهی از حساب» دریافت کرده‌اند. متن پیامک حاکی از کسر مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب بانکی مشتریان بوده است.

به نظر می‌رسد علت این برداشت از حساب، پرداخت هزینه‌های مربوط به ارسال پیامک‌های بانکی باشد. ارسال پیامک از سوی بانک‌ها برای مشتریان به منظور اعلام وضعیت بانکی کارت‌های آنان از چند سال گذشته با دریافت کارمزد همراه بوده. این کارمزد در مقطعی سالانه ۱۰ و در مقطعی دیگری ۱۲ هزار تومان بوده، در سال ۹۹ نیز با توافق صورت گرفته بین بانک‌ها این مبلغ به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت.

در ماه جاری بانک مرکزی کارمزد جدید خدمات بانکی را که از ابتدای آذر ماه ۱۴۰۰ باید اجرا شود، ابلاغ کرده است. بر این اساس نرخ هزینه سرویس پیامکی شبکه بانکی به ۳۰ تومان( هر پیامک) رسیده است.  با این حال برای برداشت آبونمان سالانه، که باید با رضایت مشتری صورت بگیرد، هنوز نرخی اعلام نشده است. اما ظاهرا بانک شهر مبلغ این آبونمان را برای سال ۱۴۰۰، دوبرابر سال گذشته یعنی ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته است.

منبع: تجارت نیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
0
0
دزدیه شیک ومجلسی
داریوش احتشامی نیا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
0
0
سلام
متاسفانه دیشب مورخ 1400/01/16 حدود ساعت 22 از حساب بانک شهر اینجانب به مبلغ 30 هزار تومان بابت هزینه پیامک کسر گردید با توجه به عدم تراکنش حساب فوق الذکر و ارسال پیامک (عدم پیامک تراکنش) قبل از تاریخ نهم، سامانه نظارت و ارتباطات مردمی بانک شهر پاسخگو نیست؟؟؟!!!