«جردن باروز» چهره شاخص کشتی آزاد جهان با قبول دو شکست مقابل «کایل دیک» در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا، از رسیدن به المپیک توکیو بازماند.
کد خبر: ۴۶۳۱
۱۲:۳۷ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، در مهمترین کشتی های برگزار شده کایل داک که دو مدال طلای قهرمانی جهان در وزن 79 کیلوگرم را در کارنامه دارد با تغییر وزن مقابل جردن باروز دارنده مدال های طلای المپیک و جهان قرار گرفت و در دو کشتی با نتایج 3 بر صفر و 3 بر 2 از سد حریفش گذشت و دوبنده تیم آمریکا را برای حضور در المپیک کسب کرد.

همچنین از اتفاقات مهم این مسابقات نرسیدن جی دن کاکس قهرمان جهان در وزن 92 کیلوگرم به مراسم وزن کشی بود. این کشتی گیر قرار بود در وزن 97 کیلوگرم مقابل کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک قرار گیرد.

کشتی گیران آمریکایی تاکنون و در مجموع رقابت های قهرمانی جهان در سال 2019 و گزینشی المپیک قاره آمریکا در سال 2020، توانسته اند 5 سهمیه در کشتی آزاد و 4 سهمیه در کشتی فرنگی کسب کنند و برای کسب سهمیه های باقی مانده، رقابت های گزینشی المپیک در صوفیه بلغارستان را پیش رو دارند.

در پایان رقابت های انتخابی در کشتی آزاد توماس گیلمان، کایل داک، دیوید تیلور، کایل اسنایدر و گیبل استیوسون به ترتیب در اوزان 57، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم عضو تیم کشتی آمریکا در المپیک 2021 توکیو شدند و جردن اولیور نیز در وزن 65 کیلوگرم عنوان نخست را از آن خود کرد و در صورت کسب سهمیه در رقابت های گزینشی (سطح جهانی) در صوفیه بلغارستان، می تواند راهی المپیک توکیو شود.

در کشتی فرنگی نیز الدار حافظ اف، الخاندرو سانچو، استفانوویچ و گانگلو هانکوک به ترتیب در اوزان 60، 67، 87 و 97 کیلوگرم عضو تیم کشتی آمریکا در المپیک 2021 توکیو شدند. در وزن 77 و 130 کیلوگرم نیز پروتر وینس و آدام کون عنوان نخست را از آن خود کردند و در صورت کسب سهمیه در رقابت های گزینشی (سطح جهانی) در صوفیه بلغارستان، راهی المپیک توکیو خواهند شد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میلاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
0
0
پاشو سلطان