فیلم تصادف و مرگ نوجوان مشهدی در پیست موتور سواری شاندیز که توسط فرد فوت شده ضبط شده، به خوبی نشان می‌دهد که هیچ کدام از مسائل حفاظتی و مراقبتی در پیست رعایت نشده است.
کد خبر: ۴۵
۱۸:۱۱ - ۱۴ آبان ۱۳۹۹
 
در فاصله چند متری از نوجوان فیلمبردار، چندین جوان دیگر هم شاهد این مسابقه هستند که به کلی متغایر با اظهارات انجام شده از سوی رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی، درخصوص ایمنی پیست است.

ارتفاع لاستیک‌هایی که بعنوان حایل بین هواداران و پیست قرار داده شده است هیچگونه نشانی از یک اقدام کارشناسی شده را ندارد.
 


همه این‌ها در حالی است که طی روز‌های گذشته تمام همّ و غم هیات موتورسواری و اتومبیلرانی بر اثبات ایمن بودن این پست بوده است در حالی که شواهد به طور کلی این مورد را نقض می‌کند.
 

مطالب پیشنهادی:
 

۵ روز از حادثه پیست موتورسواری شاندیز می‌گذرد، ۵ روز از آخرین دیدار یک خانواده مشهدی با نوجوان شیرین زبانش می‌گذرد، اما هنوز کسی مسئولیت این اهمال و کوتاهی را به گردن نگرفته و نکته جالب‌تر اینکه مسئولین هیات موتورسواری و اتومبیلرانی هم هر روز به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند وخود را مبرا از خطا و اشتباه می‌دانند.
 
نکته دیگر که از حاضرین در این پیست به دست آمد این بود، موتوری که با متوفی برخورد کرده یک موتور سوار آماتور بوده و در حال تمرین با موتورسواران حرفه‌ای بوده است. سرعت کم موتورسوار آماتور سبب برخورد با یکی از موتورسواران حرفه‌ای شده و موجب انحراف او به سمت تماشاگران شده است ضمن اینکه عطا فرمانبر اصلاً در جایگاه تماشاچی حضور ندارد او در جایی قرار دارد که مخصوص موتورسواران است.

رییس سابق کمیته موتور ریس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی در رابطه با نواقص پیست ثامن تشریح کرد: در زمان وقوع حادثه، پیست انتظامات نداشته و تماشاچی سکو دارد و بیرون از پیست باید مستقر می‌شد، قطعا در زمان شیوع کرونا به هیچ تماشاگری نباید اجازه ورود دهند.

حسین شیخ بهایی ادامه داد: خود پیست هم ایمنی درستی ندارد، بار‌ها تصمیم گرفته شده است که اصلاح شود، اگر ایمن بود این اتفاق نمی‌افتاد، ماشین سوار شدن هم یک کمربند ایمنی لازم دارد چه برسد به پیست موتورسواری.

وی گزارشی که از طرف هیأت موتورسواری به نیروی انتظامی ارائه شده را کاملا برخلاف واقعیت اعلام کرد و گفت: در گزارش نوشته‌اند که موتورسوار با یک موتور ۱۲۵ سی سی برخورد کرده، این جوان نه داخل پیست آمده نه موتور ۱۲۵سی سی بوده، موتوری که تحویل پاسگاه دادند هم موتور تصادفی نیست، موتوری که با متوفی تصادف کرده موتور هزار بوده است.

شیخ بهایی سن نوجوان مرحوم عطا فرمانبر را حدود ۱۶ سال بیان و تکمیل کرد: اصلا ورود وی به پیست ممنوع بوده، اگر عضویت داشته چرا لباس و کلاه ایمنی نداشته است؟ اگر او این لوازم ایمنی را داشت هیچ‌وقت این اتفاق برای او نمی‌افتاد. اگر عضو نبوده پس چرا در محل پیت استاپ که فقط راننده می‌تواند حضور یابد او هم حضور داشته است؟
 
منبع: فوتبال خراسان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهرداد
|
Netherlands
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
0
4
این رو هرکسی میدونه باید حصاری چیزی بزارن یا حداقل فاصله رو با مسیر زیاد کنن
خدا به خانوادش صبر بده
اسماعیل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
0
2
چقدر وحشتناک بود
رضایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
0
3
واقعا متاسفم برای مسئولینش فکر کنن بچه خودشون بوده چیکار میکردن
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
1
2
حتما باید یه اتفاقی بیوفته تا مردم یکم احتیاط کنن؟
نیما
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
0
6
چی تو این مملکت سرجاش هست که اینا باشن
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
0
1
سلآم آخه یکی بگه این چه پیستی هست که طرف فاصلش با موتور سوار در حد یک قدمه آدم خرم باشه این موضوع رو میفهمه...موتور یا اون سرعت اگه حفاظ هم بزارن حفاظ رو داغون می‌کنه رد میشه ...برین پیست کشور هایه معتبر ببینین سکو داره میشینند فاصله خیلی زیاده حتی اگه موتور سوار پرواز هم کنه به کسی که تماشا می‌کنه برخورد نمیکنه جمع کنین این احمق بودن رو امکانات صفر با پیستتون بچه مردم رو از بین بردین ...