مونسان، وزیر گردشگری: طرحی برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ آمده شده و در نهایت در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده است.
کد خبر: ۳۷۶۶
۱۴:۴۰ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، مونسان با اشاره به برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای نوروز ۱۴۰۰ گفت: با ستاد ملی کرونا و کمیته امنیتی و اجتماعی جلسات زیادی داشتیم که این جلسات با حضور مسئولان وزارت گردشگری، وزارت بهداشت و وزارت کشور و دستگاه‌های مرتبط در این حوزه برگزار شد.

وی با بیان اینکه طرحی برای سفر‌های نوروزی ۱۴۰۰ آمده شده و در نهایت در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده است افزود: سه نوع سفر داریم که دو نوع آن مدیریت شده در قالب تور‌های گردشگری و اقامت در محل‌های مجاز گردشگری است که وزارت بهداشت کمترین دغدغه را در ارتباط با این سفر‌ها دارد چرا که تحت پروتکل‌های بهداشتی است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه چیزی که موجب نگرانی ما است سفر‌های انبوه بدون برنامه است گفت: اینکه هر کس با ماشین شخصی راهی سفر شود و در هر جا اقامت داشته باشد غیر قابل کنترل است.

وی با بیان اینکه هر گونه کمپ، زدن چادر و ایجاد اجتماع ممنوع است افزود: سفر‌های نوع یک و دو را که عمدتاً برای گردشگری اقتصاد و درآمد دارد را پس از یک سال رکود در برنامه داریم و در تلاشیم که نوع سوم سفر‌ها را مدیریت و کنترل کنیم.

منبع : تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: