نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات و مرزنشینان برای یک بار در طول سال اخذ شود.
کد خبر: ۳۷۲۹
۱۷:۳۰ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعدازظهر سه‌شنبه و در پنجمین جلسه صحن علنی برای رسیدگی به بخش درآمدی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ با تصویب بند (ن) تبصره ۶ ماده واحده مقرر کردند عوارض خروج از کشور موضوع ماده (۴۵) قانون مالیات بر ارزش افزوده، برای زائران عتبات و مرزنشینان برای یک‌بار در طول سال بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور مصوب ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن أخذ شود.

افراد مرزنشین موضوع این جزء به کسانی اطلاق می‌شود که ساکن در روستا‌ها و شهر‌های مرزی هستند؛ بررسی و تأیید این موضوع براساس سامانه بانک اطلاعات مرزنشینان وزارت کشور مبتنی بر شماره ملی و شناسه (کد) پستی افراد مذکور است.

همچنین طبق ردیف ۲ این بند که به تصویب نمایندگان رسید، زائران اربعین که از تاریخ ۴ شهریورماه سال ۱۴۰۰ تا ۲۲ مهرماه سال ۱۴۰۰ از مرز‌های زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معافند.

طبق ردیف ۳ نیز عوارض خروج ورزشکاران تیم‌های ملی که با مجوز وزارت ورزش و جوانان به مسابقات برون‌مرزی اعزام می‌شوند برای هر مرحله خروج، با نرخ عوارض مرحله اول خروج محاسبه و أخذ می‌شود.

در جزء الحاقی این بند نیز آمده است: کارگرانی که در طول یک سال گذشته بعنوان کارگر در کشور‌های همجوار مشغول به کار بوده‌اند با تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یا ادارات کار استان‌ها و شهرستان‌ها از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف می‌باشند.

منبع: ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: