توضیحات تامین اجتماعی درباره اجرای طرح حذف دفترچه بیمه را در این مطلب بخوانید
کد خبر: ۳۶۵۵
۱۰:۲۵ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، شهرام غفاری مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا مراکز درمانی دولتی بیمه شدگان را بدون دفترچه پذیرش نمی‌کنند؟ اظهار کرد: برنامه ریزی‌های آن از قبل انجام شده بود و تمام بیمارستان‌ها در جریان این طرح بودند و بار‌ها برای آن‌ها مکاتباتی انجام شده بود.

وی ادامه داد: اینکه بیماری مراجعه کرده و بدون دفترچه پذیرش او امکان پذیر نبوده نشان از کم لطفی رییس بیمارستان مربوطه است، چراکه طرح الکترونیک شدن نسخه طرح وزیر بهداشت است و نامه نگاری‌ها درخصوص ارائه خدمت به بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه با معاون درمان وزارت بهداشت انجام شده بود، متاسفانه گزارش‌هایی از سایر مراکز درمانی به ما ارائه شده مبنی بر اینکه بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه بیمه نتوانستند خدمتی دریافت کنند.

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: یک مقاومت اولیه در این خصوص وجود دارد، لذا باید اطلاع رسانی کنیم که بیمه شدگان تا وقتی که برگه‌های دفترچه بیمه آن‌ها تمام نشده به هنگام مراجعه به مراکز درمانی آن را به همراه داشته باشند و همچنین در صورت اتمام برگه‌های دفترچه بیمه و عدم پذیرش مراکز درمانی بدون دفترچه، ناظران ما در بیمارستان‌ها حضور دارند و بیمه شدگان برای رفع مشکل خود می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند.

غفاری افزود: زمانی که ضرورت تمدید اعتبار دفترچه حذف شد، در ابتدا چنین مقاومت‌هایی وجود داشت، متأسفانه برخی از مراکز درمانی همین مشکلات فعلی را ایجاد کردند و دفترچه‌های درمانی فاقد اعتبار بیمه شدگان را قبول نکردند، اما بعد از دو هفته این مشکل حل شد.

وی خاطرنشان کرد: این اطمینان را به بیمه شدگان می‌دهیم که ظرف دو هفته آینده مشکلات موجود حل خواهند شد و قول می‌دهیم با حل این مسائل این طرح با موفقیت اجرا شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: