وزیر ورزش و جوانان در دیدار با جمعی از نخبگان و صاحب نظران اقتصادی از ورود ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال به فرابورس در آینده ای نزدیک خبر داد.
کد خبر: ۳۶۵
۲۰:۳۲ - ۲۸ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، مسعود سلطانی فر در دیدار با جمعی از نخبگان و صاحب نظران اقتصادی درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس گفت: خوشبختانه اجماع خوبی بین صاحب نظران اقتصادی و ورزشی و مدیران کشور و دولت برای ورود ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال به فرابورس و آغاز روند جدی خصوصی سازی ۲باشگاه وجود دارد.

سلطانی فر با اشاره به تلاش‌های سه ساله خود برای زمینه سازی واگذاری استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: خوشبختانه هم رئیس جمهور و هیات وزیران و هم قاطبه مردم، ورزشکاران و قهرمانان با این اتفاق بزرگ و تاریخی ورزش ایران موافق و همگام هستند.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به ریسک واگذاری استقلال و پرسپولیس و آینده این ۲ تیم تصریح کرد: بعد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس دولت و وزارت ورزش و جوانان دخالت در اداره دو تیم ندارد و عمدتا بصورت ارشادی با تشویق سرمایه گذاران حمایت خود را برای پایدار شدن روند خصوصی سازی ۲ تیم بصورت مشروط و موقت ادامه می‌دهد و به تدریج و با زمان بندی مناسب این حمایت‌ها کاهش می‌یابد تا ۲باشگاه کاملا به خود متکی شوند و با همین نگاه معتقدم مردم با خیال راحت به سراغ خرید سهام استقلال و پرسپولیس بروند.

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: تصمیمی مهم و ماندگار در تاریخ این ۲ باشگاه به مرحله اجرا نزدیک می‌شود و قطعا این سیاست گذاری به نفع مردم، کشور، ورزش و هر ۲باشگاه پرسپولیس و استقلال در سطوح ملی و بین المللی است و نشانه آن هم رضایت مندی هواداران و سبک شدن بار دولت از مسیر واگذار کردن وظایف اجرایی به بخش خصوصی است.

مسعود سلطانی فر گفت: در سطوح مختلف، نظر و آرای نخبگان کشور را برای طی مسیر روشن و مطمئن واگذاری استقلال و پرسپولیس شنیده ام و تلاش می‌کنیم بدون فوت وقت این مسیر را طی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با قدردانی مجدد از جمع متخصصان اقتصادی و صاحب نظران دانشگاهی که در این مدت در کنار دولت و وزارت ورزش و جوانان بودند گفت: قطعا با کمک شما فرایند اصلاح سیاست‌ها و برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر و بالا رفتن کیفیت آن به جامعه بزرگ ورزش سریع‌تر میسر شد.

منبع: عصر ایران

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: