اولین شب جمعه ماه رجب لیله الرغائب یا شب آرزهاست که اعمال و فضیلت‌هایی دارد.
کد خبر: ۳۵۱۲
۱۲:۰۶ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، حجت الاسلام کیایی کارشناس مذهبی ، گفت: رسول خدا (ص) زمانی که می‌خواستند فضیلت ماه رجب را برای اصحاب خود بیان کنند، درباره لیله الرغائب فرموده اند، از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید که فرشتگان آن را لیله الرغائب نامیده اند.

او ادامه داد:حضرت فرمودند مهمترین اعمالی که می‌تواند برای این شب مهم باشد خواندن ۱۲ رکعت نماز در اولین پنجشنبه ماه رجب است.

کارشناس مذهبی گلستان گفت: روزه بگیرید و چنانچه وارد شب جمعه شدید میان نماز مغرب و عشاء آن دوازده رکعت نمازرا بخوانید، در هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه سوره قدر و دوازده‌ مرتبه سوره توحید را بخوانید.

هنگامی که از نماز فارغ شدید هفتاد مرتبه بگویید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ وَ عَلَی آلِهِ وَ آلِ مُحَمَّدٍ ،سپس به سجده بروید و هفتاد مرتبه بگویید: سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَ الرُّوحِ، آنگاه سر از سجده بر دارید و هفتاد مرتبه بگویید: رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ تَجَاوَزْ عَمَّا تَعْلَمُ إِنَّکَ أَنْتَ الْعَلِیُّ الْأَعْظَمُ، دوباره به سجده بروید و هفتاد مرتبه بگویید: سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَ الرُّوحِ، سپس حاجت و آرزوی خود را از خداوند متعال طلب کنید تا به خواست و اراده پروردگار برآورده شود.
حجت الاسلام کیایی گفت: پیامبر فرمود هر کسی که این نماز را به جا بیاورد خداوند همه گناهانش را می‌آمرزد و در قیامت ۷۰۰ نفر از خاندانش را شفاعت می‌کند و، چون شب اول قبرش فرا برسد خداوند پاداش این نماز را به زیباترین شکل ممکن و نیکوترین چهره با رویی گشاده و درخشان و زبانی فصیح و گویا به سوی قبر او مامور می‌کند.

او گفت: اذکار لااله الا الله و صلوات بر محمد در این شب بسیار سفارش شده است.
حجت الاسلام کیایی افزود:استغارنیز ثواب بسیار دارد و اگر همراه با صدقه باشد خداوند اجر شهدا را به وی عنایت می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: