"بیسفون" پیام‌رسان بومی ایرانی بعد از ۸ سال فعالیت، با ارسال یک پیام به کاربران خود اعلام کرد که فعالیتش را در ۱۵ اسفند ماه به‌صورت کامل متوقف خواهد کرد و از کاربران خواست که فایل‌ها و اطلاعات خود را قبل از این تاریخ جمع‌آوری کنند!
کد خبر: ۳۴۴۷
۰۹:۲۴ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، "بیسفون" پیام‌رسان بومی ایرانی با ارسال یک پیام به کاربران خود اعلام کرد که فعالیتش را در 15 اسفند ماه به‌صورت کامل متوقف خواهد کرد و از کاربران خواست که فایل‌ها و اطلاعات خود را قبل از این تاریخ جمع‌آوری کنند!

"بیسفون" توسط شرکت تراشه سبز ساخته شد و از سال 91 تا سال 93 کارهای توسعه نرم‌افزار را انجام می‌داد و برای نخستین بار در سال 93 و در نمایشگاه تلکام از این محصول رونمایی کرد؛ در الکامپ 93 این نرم‌افزار به صورت رسمی در بستر اندروید و iOS ارائه شد و به تدریج قابلیت چت و گروه نیز به آن اضافه شد.

"بیسفون"  جزو نخستین پیام‌رسان‌های ایرانی محسوب می‌شد که  تقریباً توانسته بود نیاز کاربران را برطرف کند که با داغ‌تر شدن بحث فیلترینگ پیام‌رسان خارجی تلگرام، شبکه‌های پیام‌رسان داخلی از سوی مرکز ملی فضای مجازی مورد حمایت قرار گرفتند و  این پیام‌رسان بومی در سال 97 وام 5 میلیارد تومانی از وزارت ارتباطات دریافت کرد اما اکنون بعد از گذشت چندین سال از فعالیت، مسئولان بیسفون اعلام کردند که 15 اسفند 99 سرورهای خود را برای همیشه خاموش می‌کنند.

"بیسفون"  در پیام خود به کاربران نوشته است: "کاربران عزیز و فهیم بیسفون پس از 8 سال فعالیت در بیسفون به دلایل متعدد تصمیم به توقف فعالیت بیسفون گرفته‌ایم؛ از شما که همواره همراه و پشتیبان ما در توسعه و گسترش بیسفون بوده‌اید بی‌نهایت سپاسگذاریم و امیدواریم بتوانیم پس از رفع مشکلات، مجدداً با قدرت به عرصه این خدمات بازگردیم. از شما خواهشمندیم اطلاعات و فایل‌های مورد نیاز خود را تا پیش از 15 اسفند 1399 از بیسفون بردارید چون پس از این تاریخ دسترسی به بیسفون مقدور نخواهد بود. از همکاری شما سپاسگزاریم."

منبع :تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: