نماینده وزارت اقتصاد گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی و کارت اعتباری سهام عدالت نیاز به ضامن ندارند.
کد خبر: ۳۳۳۸
۱۱:۰۲ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، موسوی، نماینده وزارت اقتصاد، گفت: شبکه بانکی تلاش کرد خدماتی برای دارندگان سهام عدالت طراحی کند تا بتوانند نیاز‌های اساسی و خردشان را مبتنی بر دارایی‌شان برطرف کنند.

 

تسنیم نوشت: وی در ادامه افزود: از این رو همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به‌صورت غیرحضوری از درگاه‌ها‌ی تعیین‌شده ارسال کند.

 

موسوی با بیان اینکه برای دریافت کارت اعتباری و استفاد از این تسهیلات نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست، تصریح کرد: متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد اقدام کنند.

 

نماینده وزارت اقتصاد یادآور شد: مدارک مورد نیار مدارک هویت‌سنجی است و بر‌اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

 

وی تأکید کرد: فعلا دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی‌های خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

 

موسوی ادامه داد: تمهیداتی در نظر گرفته شده که از کارت فیریکی هم استفاده نشود و خرید از طریق کد کیوآر انجام شود.

 

وی با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات سه‌ساله است، گفت: نرخی که در نظر گرفته شده ۱۸ درصد است، اما اگر مصرف‌کننده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود.

 

موسوی با اشاره به متغیر‌بودن میزان اقساط تصریح کرد: ارزش کارت‌های اعتباری ۵۰ یا ۶۰ درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است و سازمان بورس می‌تواند آن را به‌عنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

 

پیش از این معاون امور بانکی وزیر اقتصاد گفته بود: صاحبان سهام عدالت از روز ۲۵ بهمن ۹۹ کارت اعتباری دریافت می‌کنند.

 

عباس معمار‌نژاد تصریح کرده بود: بانک‌های ملی و تجارت به صاحبان سهام عدالت کارت اعتباری می‌دهند. این خدمات به‌صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت است.

جزئیات دریافت کارت اعتباری سهام عدالت| دریافت کارت اعتباری منوط به احراز هویت سهامداران

در همین حال کارشناس مسئول مدیریت توسعه و فناوری‌های نوین شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص شرایط و نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت توضیحاتی ارائه داد.

سمیه محمدی کارشناس مسئول مدیریت توسعه و فناوری‌های نوین شرکت سپرده گذاری مرکزی در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با اعطای کارت‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت، تصریح کرد: سهامداران برای دریافت این کارت‌های اعتباری می‌توانند با مراجعه به درگاه‌های بانکی، خدمت توثیق سهام عدالت را انتخاب کنند. لازمه دریافت این خدمت فرایند سجام است و مشتریان باید در سامانه جامع اطلاعات مشترین اطلاعات خود را ثبت نام کنند و راستی آزمایی و احراز هویت انجام گیرد.

او ادامه داد: میزان تسهیلات کارت اعتباری با توجه به ۶۰ درصد آزادسازی سهام عدالت که تاکنون انجام شده و با توجه به قدرت بازپرداخت سهامداران تعیین می‌شود.

محمدی گفت: تمامی سهامداران عدالت به شیوه مستقیم و غیر مستقیم می‌توانند از این کارت‌ها بهره‌مند شوند. در صورتی که واگذاری سهام عدالت انجام شده باشد، با بخشی از سهامی که باقی مانده می‌توانند توثیق کنند.

او در خصوص مزیت‌های کارت اعتباری سهام عدالت توضیح داد: سهامداران علاوه بر نقدینگی که دریافت می‌کنند می‌توانند در مجامع شرکت‌ها حضور داشته باشند و از سود شرکت‌ها بهره‌مند شوند و دارایی آن‌ها افزایش یابد.

 

کارشناس مسئول مدیریت توسعه و فناوری‌های نوین شرکت سپرده گذاری مرکزی سهامدارن از طریق درگاه‌های بانکی به این کار اقدام کنند و مراجعه حضوری نداشته باشند و می‌توانند از طریق شماره تماس ۱۵۶۹ از آخرین وضعیت سهام عدالت خود آگاه شوند.

او تاکید کرد: سهامداران باید بازپرداخت منظم داشته باشند و در صورت تاخیر در عمل به تعهدات، دارایی سهام عدالت آن‌ها توسط بانک به فروش می‌رود.

منبع : تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: