آتش سوزی گسترده در اسلام قلعه و مرز دوغارون نزدیکی مرز ایران و افغانستان با رسیدن خودرو‌های آتش نشانی از ایران مهار شده، اما خسارات بزرگی بر جای گذاشته است.
کد خبر: ۳۳۲۲
۲۳:۲۵ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
سخنگوی استاندار هرات افغانستان اعلام کرد: آتش سوزی گسترده در اسلام قلعه و مرز دوغارون نزدیکی مرز ایران و افغانستان با رسیدن خودرو‌های آتش نشانی از ایران مهار شده، اما خسارات بزرگی بر جای گذاشته است.

«جیلانی فرهاد» شامگاه شنبه در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا در کابل گفت: وی اکنون در اسلام قلعه بسر می‌برد و آتش مهار شده است، اما میزان دقیق خسارات آن روشن نیست و بر اساس آمار‌های اولیه حدود ۵۰ میلیون دلار خسارت وارد کرده است.

وی گفت که کمیسیار اسلام قلعه گفته است که حدود ۵۰۰ تانکر نفت و گاز در این حادثه در آتش سوخته است، اما به گفته وی میزان دقیق آن روشن نیست و نمی‌خواهد، پیش از تحقیقات و بدست آوردن آمار درست اظهار نظر کند.

فرهاد پیشتر به رسانه‌های محلی افغانستان هم گفته بود که حدود ۱۷ نفر در این آتش سوزی مصدوم یا دچار سوختگی شده اند که به بیمارستان‌های هرات انتقال یافتند.

آتش سوزی ساعت ۱۵ به وقت محلی در گمرک اسلام قلعه در مرز ایران و افغانستان به وقوع پیوست که تاکنون علت دقیق این رویداد روشن نیست و از اثر این حادثه برق وارداتی جمهوری اسلامی ایران به هرات افغانستان نیز قطع گردید.
 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: