در محدودیت‌های اعمال شده پیش رو که از اول آذرماه اجرایی می‌شود، فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در شهرهای قرمز ممنوع خواهد بود.
کد خبر: ۳۲۲
۱۴:۵۹ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، در سطح هشدار قرمز و نارنجی، خودرو‌ها با پلاک بومی حق خروج از منطقه خودشان را ندارند و پلاک‌های غیربومی هم اجازه ورود به این مناطق را ندارند که در صورت رعایت نکردن؛ توسط دوربین‌ها جریمه سنگین خواهند شد.
 
گروه شغلی دو عبارتند از پاساژ، مراکز خرید و مال‌ها، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مساجد، مصلی‌ها، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، آبمیوه و بستنی فروشی‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذا (در صورت بیرون بر بودن می‌توانند باز باشند)، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خوردو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، بازار فروش فرش، موکت، فرش ماشینی، اسباب بازی فروشی‌ها، فروش لوازم خانگی، عمده فروشی‌ها و خرده فروشی‌ها، خدمات چاپ و دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمانی، کادوفروشی‌ها، پارچه فروشی‌ها، عکاسی‌ها، آژانس‌های مشاوره املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، کیف و کفش، نوشت افزار، خیاطی و خرازی‌ها و لوازم آرایشی و بهداشتی می‌باشد.
 
گروه‌های شغلی سه شامل دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه، زبان سرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، کتابخانه‌ها و مهدکودک، استخر‌های سرپوشیده، موزه و باغ موزه‌ها، تالار‌های پذیرایی، سینما و تئاتر، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها و ممنوع بودن برگزاری هرگونه آزمون حضوری است.
 
گروه شغلی چهار شامل برگزاری مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، مدارس شبانه روزی، کافه و قهوه‌خانه، چایخانه و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی است.
 
بیمارستان، داروخانه، مطب، آمبولانس، آتش‌نشانی، سوپرمارکت، نانوایی‌ها، امنیت، سلامت، تعمیرگاه‌های لوازم خانگی، پمپ بنزین و... جز گروه شغلی ۱ هستند و به هیچ وجه نباید تعطیل شوند.
 
 
در شهر‌های با سطح قرمز فقط یک سوم کارکنان در ادارات دولتی اجازه فعالیت دارند.

در شهر‌های با سطح نارنجی با نصف کارکنان.

در شهر‌های با سطح زرد هم با دو سوم کارکنان اجازه فعالیت خواهند داشت.
 
مدارس و دانشگاه‌ها و آزمون‌ها کاملاً غیرحضوری خواهد بود و مساجد و نمازجمعه در هر سه سطح؛ قرمز، نارنجی و زرد تا دو هفته تعطیل خواهند بود.
 
هر نوع جلسه رسمی در مناطق قرمز تا سقف ۱۵ نفر و در سطح نارنجی تا سقف ۲۰ نفر و در مناطق با سطح زرد تا سقف ۳۰ نفر مجاز است و باید ۴ متر فاصله بین افراد رعایت شود این قانون برای همه به طور یکسان اجرا می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: