دو برنامه اخیر «عصر جدید» با دخالت‌های احساسی و غیر حرفه‌ای مجری دلسوز برنامه، صحنه تلخ حذف استعدادها شد.
کد خبر: ۳۱۹۳
۱۳:۵۶ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، برنامه عصر جدید شنبه و یکشنبه‌ای که گذشت، صحنه قربانی شدن «نظر کارشناسی» بود. صحنه غلبه احساس بر منطق داوری و عدالت! اگرچه قبل‌تر نیز همکاران دیگری داوری‌های این برنامه را نقد کرده بودند اما در دوره دوم «عصر جدید» داوری‌ها امیدوارکننده‌تر شده بود؛ حداقل در بخش‌هایی که دیدم، داوری‌ها کمتر احساسی و هیجانی بود.

با این حال، شنبه شب و دیشب، حضور پررنگ احسان علیخانی - که گویا نمی‌تواند نقش یک مجری بی طرف را در یک مسابقه ایفا کند - باعث شد، اتفاقات عجیبی رخ بدهد. شب گذشته و حذف «رضا پورجوان» و یا بهتر بگویم حفظ زوری «علی فریادی» حیرت آور بود. این اتفاق صرفا با دخالت‌های مجری رخ داد. البته سهم داوران در این بی عدالتی - به زعم نویسنده این خطوط - محفوظ است.

همه ما می‌دانیم که احسان علیخانی نمی‌تواند «فقط مجری» باشد. اما دخالت بی مورد و احساسی او برای سفید کردن رای امین حیایی برای «اجرای ضعیف» علی فریادی آن هم به بهانه بداهه پردازی! خیلی آزاردهنده بود؛ توجیهات و توضیحات اضافی و طرفداری عجیبش. خاصه وقتی خود شرکت کننده می‌گوید این مطالب را برای استندآپ شب یلدا آماده کرده بودم!

مهمتر از این دخالت بی‌مبنا، راهیابی علی فریادی به فینال است! کسی که یک چراغ قرمز داشته، و با ارفاق و رفتار غیرمسئولانه علیخانی، سفید شده، انتخاب نهایی داوران هم می‌شود. این یعنی اراده علیخانی بر نظر داوران سایه انداخته است!

وقتی رضا پورجوان، با اجرای خوبش، 4 رای سفید گرفت، کمتر کسی فکر می‌کرد که او حذف شود و علی فریادی به فینال مردمی، راه پیدا کند! اما رای نهایی نشان داد علیخانی دوست دارد، فرمانده بی رقیب میدان باشد و هیچکس نسبت به او جلوه بیشتری نداشته باشد. و البته حرف اول و آخر را هم خودش بزند. حتی در تغییر رای و تلقین رای خودش به نظر داوران!

نکته جالب توجه اینکه احسان علیخانی آنقدر باهوش هست که متوجه باشد گاف بدی داده و باید در برنامه این زشتی و ناراستی را مهندسی کند! برای همین به اجبار در پایان برنامه شروع می‌کند به توجیه رفتارش! از سختی استندآپ کمدی بدون تماشاگر می‌گوید و اینکه متن علی فریادی سانسور شده و قابل پخش نبوده و...!

همین آقای علیخانی شنبه شب نیز، اجرای ضعیف خانم بهاره سرگل زایی را بزک کرد و از شانس خوب آن گروه، این خانم با وجود رای منفی آریا عظیمی نژاد، به فینال مردمی راه یافت. اما بازهم علیخانی طوری رفتار کرد که گویی آریا عظیمی نژاد، رای اشتباهی داده و متوجه اجرای فوق العاده خانم سرگل زایی نشده!

این چند خط را نوشتم تا احسان علیخانی بیشتر مراقب برنامه‌اش باشد؛ «ابتذال» فقط در برنامه‌های طنز و گفتگو محور نیست...اکنون صدای ابتذال در «عصر جدید» به گوش می‌رسد و مسئول مستقیم آن هم شمایی آقای علیخانی عزیز!

منبع : خبرآنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
2
0
کاملا درسته واحسان باید پاسخ این استعداد سوزی رو بده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
2
خودش یه متن بداهه بعد از اجرا برای امین حیایی اجرا کرد اونو گفت از شب یلدا یادمه لطفا اول برنامه رو دقیق ببینید و بعد متن بنویسید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
0
1
چه ربطی داره که دخالت احسان باعث حذف ستاره ها بشه اینو نمیگی که شاید داور با ناداوریش باعث حذف ستاره ای چون علی فریادی بشه....
اکرم قدیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
1
0
بله من هم موافق هستم آقای علیخانی نباید در رای داوران دخالت داشته باشد اگر مهم عقیده ایشان است پس برای چی داور آورده برای برنامه اش و کسی که ۴چراغ سفید گرفته کنار گذاشته شود و کسی که یک چراغ قرمز داشته به فینال راه یابد عین بی عدالتی است