صبا آذرپیک نویسنده، روزنامه‌نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد است. وی هم‌اکنون از فعالیت مطبوعاتی کناره گرفته‌است.
کد خبر: ۳۱۸۴
۱۲:۲۱ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، وی با مطرح شدن موضوع مرگ ستار بهشتی در بازداشتگاه پلیس فتا پیگیری پرونده قتل این وبلاگ نویس معترض را به عهده گرفت.

صبا آذرپیک، در ۷ خرداد ۱۳۹۳ با حکم قضایی در منزل خود بازداشت شد؛ و پیش از این نیز در بهمن ۱۳۹۱ بازداشت شده بود. صبا آذرپیک در اواخر مرداد ماه ۹۳ پس از ۸۵ روز بازداشت در سلول انفرادی، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

در آستانه ۱۷ ربیع الاول، ۰۳ آذر ۱۳۹۸ و همزمان با میلاد با سعادت پیامبر مکرم اسلام، آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در نامه‌ای به محضر مقام معظم رهبری لیستی بیش از ۳۵۵۲ نفر از محکومان را به جهت استفاده از عفو و تخفیف در مجازات ارائه کرد.

در این مرحله از عفو محکومان نسبت به ادوار گذشته تفاوت‌هایی داشت از جمله اینکه عدد محکومانی که مورد عفو قرار گرفتند، رشد فزاینده‌ای داشت و هم اینکه در این لیست، جمعی از محکومان امنیتی در حوزه دانشجویی، اصحاب فرهنگ و رسانه و برخی از محکومان امنیتی دیگر دیده می‌شود.

در این لیست اسامی ۶نفر از محکومان امنیتی وجود دارد که عفو اخیر شامل حالشان شده است.براساس اطلاعات بدست آمده؛ پگاه آهنگرانی، صبا آذرپیک، پوریا عالمی، کیومرث مرزبان، حسین جنتی و حسین قدیانی جزء لیست عفو‌های اخیر درخواست شده از سوی آیت الله رئیسی هستند.

روز ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ عطا‌الله حافظی، همسر صبا آذرپیک از بازداشت او خبر داد.

او در توییتی نوشته بازداشت آذرپیک غیرقانوی بوده است و در ادامه خطاب به رئیسی رییس قوه قضاییه نوشته است: چه چریان مشکوکی در قوه قضاییه همزمان با غیبت شما در تهران اینگونه اقدامات نابخردانه اعتبار دستگاه قضایی را به بازی می‌گیرند و برای قوه قضاییه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب حاشیه سازی می‌کنند؟

صبا آذرپیک کیست + عکس و بیوگرافی

صبا آذرپیک کیست + عکس و بیوگرافی

 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
7
2
واقعا برای شما خانم آذر پیک متاسفم دشمن اصلی ایران شما ایرانی نما ها هستید که پروژه بگیر دشمن و صهیونیست می باشید چقدر رهبری و نظام باید طیف منافقی مثل شما را تحمل کند؟