شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) سه هزار و ۸۳۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد رسید.
کد خبر: ۲۸۹۷
۱۴:۳۴ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، در معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۲۰۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴۲ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۴۴۷ واحد کاهش به ۴۳۱ هزار و ۵۲۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۹۲ واحد افت به ۲۸۲ هزار و ۲۲۵ واحد رسیدند.

 

شاخص بازار اول ۲۹۲ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۱۸ هزار و ۵۹۹ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۲۱۱ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۸۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۹۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۸۶ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۷۸۷ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۰۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 

نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۸۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۶۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۵۱ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۴۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۳۶ واحد، فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه) با ۳۰۱ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۳۰۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۰۱ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۹۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

 

برپایه این گزارش امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا)، بانک تجارت (وتجارت)، پالایش نفت تهران (شتران)، ایران خودرو (خودرو) و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) ‌ درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 

گروه فرآورده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۶۱ هزار برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۳۹ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۴۳ واحد ثابت ماند.

 

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۴۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۸ هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

امروز نمادهای سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، ‌ سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، ‌ هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، ‌ سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بیمه تجارت نو (بنو)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، کلر پارس (کلر) و آسیا سیر ارس (حآسا) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

 

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریاساسول (آریا)، صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، ‌ گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

منبع : ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: