کیانوش جهانپور در صفحه توئیتر خود نوشت: تا این لحظه، ۵ #واکسن ایرانی در فهرست کاندیداهای واکسن #کووید۱۹ سازمان جهانی بهداشت WHO قرار گرفته اند.
کد خبر: ۲۷۹
۱۶:۳۳ - ۲۳ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، سخنگوی سازمان غذا و دارو در توئیتی از قرار گرفتن پنج واکسن ایرانی در فهرست کاندیدا‌های واکسن کووید۱۹ سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

کیانوش جهانپور در صفحه توئیتر خود نوشت: تا این لحظه، ۵ #واکسن ایرانی در فهرست کاندیدا‌های واکسن #کووید۱۹ سازمان جهانی بهداشت WHO قرار گرفته اند.

وی پیش از این در پیامی دیگر نوشته بود: واکسن‌های ایرانی #کرونا در جمع فهرست کاندیدا‌های واکسن سازمان بهداشت جهانی @WHO

از زمان شیوع کرونا (اوایل سال گذشته) گام‌های برای مهار این ویروس و تهیه واکنس برای آن برداشته شده است.

رضا ملک زاده معاون فناوری و تحقیقات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نزدیک شدن ایران به موفقیت کشف و ساخت واکسن کرونا خبر داده است.


ملک زاده با یادآوری اینکه ما در مراحل پری کلینیکال این طرح هستیم و هنوز وارد مرحله کارآزمایی بالینی انسانی آن نشده ایم، در این باره زمان تولید و عرضه به بازار واکسن کرونا ایرانی، گفت: برای فعالیت‌های تحقیقاتی نمی‌توان زمان دقیق اعلام کرد، اما محققان ما با تمام توان و ظرفیت در تلاش هستند تا این موضوع محقق شود، به عبارتی باید تلاش بیشتری کنیم تا مراحل ساخت این واکسن را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ۲۱ مهر سال جاری از آزمایش واکسن کرونا تولید داخل بر روی نمونه انسانی تا دو سه هفته آینده خبر داد.

وی در مراسم شصت و هفتمین نشست منطقه‌ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، درباره تولید واکسن کرونا در ایران نیز گفت: مراحل کار دنبال می‌شود، آزمایش حیوانی بر روی میمون هم انجام شده و نتایج خوبی داشته و تا دو سه هفته آینده آزمایش واکسن بر روی نمونه انسانی هم آغاز می‌شود، تمام مراحل بر اساس استاندارد‌های بین المللی است و گزارش آن امروز به سازمان بهداشت جهانی ارائه می‌شود.

منبع: ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: