غزل شاکری شمیرانی بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی است. او حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز کرد.
کد خبر: ۲۷۵۱
۰۰:۳۷ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
غزل شاکری شمیرانی (زاده ۲۲ اسفند ۱۳۵۶ در تهران) بازیگر و طراح صحنه و لباس ایرانی است. او حضور خویش را در سینما از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز کرد. او بیشتر به خاطر بازی در نقش گلنار در فیلمی به همین نام شناخته می‌شود. او این فیلم را در ده سالگی خود بازی کرده‌است.
 
غزل شاکری کیست؟ | بیوگرافی و عکس
 
از جمله سوابق هنری وی می‌توان به ایفای نقش در فیلم‌هایی نظیر «ماهی» (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۶)، «گلنار» (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۷)، «وقتی همه خواب بودند» (فریدون حسن پور، ۱۳۸۴) «آینه‌های روبرو» (نگار آذربایجانی) و طراحی صحنه و لباس فیلم‌های «وقتی همه خواب بودند» و «آینه‌های روبرو» است. غزل شاکری با درخشش سریال شهرزاد (حسن فتحی) موفقیت سال‌های پیشین خود را مجدداً تکرار کرد. از فعالیت‌های موسیقایی وی می‌توان به بازخوانی تصنیف حدیث آشنایی اثر حبیب‌الله بدیعی و با خوانندگی پوران و تک خوانی ریتمیک با عنوان قلک اشاره کرد.
 
غزل شاکری کیست؟ | بیوگرافی و عکس
آذر سریال شهرزاد
آینه های روبرو
غزل شاکری کیست؟ | بیوگرافی و عکس
وقتی همه خواب بودند
 
غزل شاکری کیست؟ | بیوگرافی و عکس

غزل شاکری دختر فرشته طائرپور تهیه‌کننده، مدیر تولید، مجری طرح و فیلم‌نامه‌نویس است، خانم طائرپور در حال حاضر، مشاور امور مالیاتی خانه سینما است.
 
 
برچسب ها: غزل شاکری

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: