سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت مهدی جهانگیری به حبس خبر داد.
کد خبر: ۲۶۷۷
۱۱:۴۷ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره پرونده مهدی جهانگیری گفت: این پرونده در جلسات قبل مورد سوال بود و ادعا شده بود که حکم صادر شده ولی آن زمان حکم صادرنشده بود  ولی امروز می گویم حکم نهایی صادر شده و ابلاغ شده و برای اجرا ارسال شده است.

وی افزود: مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه ای ارز به میزان  ۶۰۷ هزار و ۱۰۰ یورو و ۱۰۸ دلار با ارزش ریالی ۲۶ میلیارد ریال و انتقال ارز به تحمل دو سال حبس و ضبط ارز قاچاق شده و جزای نقدی ۴ برابر بهای ریالی ارز ریالی ۲۶ میلیارد ریال محکوم شده است.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین به جرم تحصیل مال نا مشروع به تحمل دو سال حبس و رد مال محکوم شده است. در رابطه با خودداری از اطلاعات واقعی به بورس به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. در این پرونده وی به دو مرتبه ۷۴ ضربه شلاق محکومیت شده بود که یک مورد به جزای نقدی تبدیل شده است و عملاً منتفی است.

منبع : ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
هموطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
0
1
دوسال حبس؟!!!!!. این که محکومیت یه کیف قاپ ساده است. نشستن اون بالا چپاول میکنن. ۲سال. اینه عدالت قوه قضاییه. اقای ریسی. دوسال. واسه غارت کافیه. اینا به ملت خیانت کردن. شماها که همش دم از انقلاب میزنید. ایناهم انقلابی مارو غارت کردن. ایا این خیانت نیست. مردم رو فریب دادن. ریا کارن. یه دزد فقط دزده. ولی اینا خائن مملکت هستن.