مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: تیم‌ها در کنار توصیه فنی توصیه‌های غیرفنی هم صورت می‌گیرد و بازار بیانیه‌ها داغ است.
کد خبر: ۲۶۰۱
۱۲:۱۵ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: همیشه فکر می‌کردیم، تنش‌ها از سوی سکوهای هواداران است اما دیدیم که نیازمند اصلاح رفتار حرفه‌ای در زمین و کنار زمین هستیم. به سمت قراردادهای حرفه‌ای رفته‌ایم و رشد قراردادها را در شرایطی شاهد بودیم که درآمد باشگاه‌ها افزایش نداشته است. نتایج و بازی‌های خوبی را شاهد هستیم. به طور مثال بازی گل گهر و تراکتور بازی حرفه‌ای، پر سرعت و فنی بود. اگر هر کدام از این دو تیم مقابل نماینده‌های آسیایی بازی می‌کردند، مطمئناً برنده میدان بودند.

وی ادامه داد: شاهد رفتار دوگانه هستیم و تنها رفتارمان را حرفه‌ای می‌کنیم ولی در عمل حرفه‌ای عمل نمی‌کنیم. کادرفنی و مدیریت باشگاه‌ها باید نظارت داشته باشند. البته باید به باشگاه‌ها هم حق داد؛ به این علت که ثبات در نیمکت ندارند. تراکتور درگیر تغییر سرمربی است اما باز شاهد نتایج خوب از سوی این باشگاه هستیم. ثبات در کار خیلی از مسائل فوتبال ما را حل خواهد کرد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: تمامی عواملی که منجر به ورود تیم‌ها به زمین می‌شوند، از مسئول برگزاری تا داوری و مهمانان در بازی دخیل هستند. تمام حمایت‌های مدیریتی از یک جهت است و اختلاف‌ها باید حل شود. بازار بیانیه‌ها داغ شده است و در کنار توصیه فنی توصیه غیرفنی هم صورت می‌گیرد.

مهدی تصریح کرد: زمانی که دستمزدها بالا می‌رود و متناسب با درآمد باشگاه نیست، برای یک امتیاز هم زیاد هزینه می‌پردازند. در حال حاضر شاید یک گل چند میلیون تومان ارزش داشته باشد. رقابت و سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها بر امتیازها تقسیم می‌شود.

مهدی که با برنامه تلویزیونی «یه روز تازه» شبکه تهران گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: نظام بهداشت کشور تصمیم‌گیرنده حضور تماشاگران است و در صورتی که مجوز دریافت شود، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهرهای زرد و آبی فضاسازی خواهد شد. در ابتدا شاهد حضور خبرنگاران و ان شاالله از فروردین‌ماه شاهد حضور هواداران خواهیم بود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پایان تاکید کرد: در صورتی که به تک بازی‌ها نگاه کنیم، در هر لیگی ممکن است یک تیم کمتر از بقیه تیم‌ها بازی کند اما با نگاه به میانگین فصل شرایط متفاوت است. پرسپولیس حدود 20 روز در رقابت‌ها نبود و اگر این 20 روز را خارج کنیم. همه باشگاه‌ها 7 تا 8 روز استراحت داشتند اما پرسپولیس 6 روز در نیم‌فصل اول استراحت داشت.

منبع : تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: