حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت خجسته سالروز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع) به صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن گفتند. امروز نابرابری، جنگ افروزی و مادی‌گرایی در دنیا بیش از گذشته است چرا که از علم هم استفاده می‌شود.
کد خبر: ۲۵
۱۱:۴۹ - ۱۳ آبان ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، حضرت آیت الله خامنه ای روز سه شنبه در گفت وگوی تلویزیونی به مناسبت سالروز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع) بیان کردند: همه آحاد بشر مخاطب پیامبر اکرم(ص) هستند. امروز نابرابری، جنگ افروزی و مادی‌گرایی در دنیا بیش از گذشته است چرا که از علم هم استفاده می‌شود.

ایشان تاکید کردند: امروز آمریکا همان فرعون مصر و طاغوت روزگار ماست.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با اشاره به انتشار کاریکاتور موهن و اهانت به پیامبر اکرم(ص) فرمودند: آخرین نمایش معارضه استکبار و صهیونیزم با اسلام همین چیزی است که هفته قبل در پاریس اتفاق افتاد. این قضیه صرفا این نیست که حالا یک هنرمندی دچار یک انحراف و فساد شده و یک غلطی انجام داده.

ایشان فرمودند: پشت سر این حادثه دست هایی وجود دارد. دلیلش هم این است که ناگهان در دفاع از یک کار معمولی هنری، یک رئیس جمهور می‌ایستد و بعضی دولت‌های دیگر هم از او حمایت می‌کنند. این نشان می‌دهد که تشکیلاتی پشت سر این قضیه است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته امت اسلامی امروز سرشار از خشم و اعتراض است. این نشان‌دهنده زنده بودن جوامع اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای یادآور شدند: دولت فرانسه می‌آیداین قضیه را به حقوق بشر و آزادی ربط می‌دهد؛ عبرت ماجرا اینجاست! حالا این دولت فرانسه چه جور دولتی است. این سیاست چه سیاستی است. این سیاست همان سیاستی است که خشن‌ترین و وحشی‌ترین تروریست‌های دنیا را در خودش جا داده و پناهگاه آنها شده. یعنی تروریست‌هایی که در کشور ما رئیس جمهور و نخست وزیر و رئیس قوه قضائیه را به شهادت رساندند. و 17 هزار از مردم عادی را طبق آماری که در اختیار است، مردم کوچه و بازار به شهادت رساندند.

ایشان افزودند: بنده اعتقادم این است که اینها دو روی یک سکه‌اند. یعنی دفاع از وحشیگری فرهنگی، از آن عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، دفاع از آن روی دیگر سکه دفاع از منافقین و دفاع از صدام و کمک به صدام است. اینها هر دو، دو روی یک سکه هستند و این حادثه در کشورهای اروپا و آمریکا در این چند سال تکرار شده.

اقدامات اخیر علیه چهره نورانی پیامبر اعظم(ص)، ذات ظلمانی و تمدن وحشی آن‌هاست

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیاناتشان فرمودند: چهره‌ نورانی پیامبر رحمت با امثال کارهایی که اخیراً انجام شد و قبلا هم انجام شده بود، خدشه دار نمی‌شود. بلکه روز به روز این آفتاب درخشان‌تر می‌شود. همچنانی که رجاله‌های مکه و طائف در آن روز نتوانستند با آن همه تلاشی که کردند، نام پیامبر مقدس اسلام را پنهان کنند، امروز هم کار این حضرات شبیه همان‌هاست و اینها هم نخواهند توانست و اینها به پیغمبر صدمه نمی‌زنند.

حضرت ایت الله خامنه ای یادآور شدند: این کارها نشانه‌ ذات ظلمانی تمدن غرب است؛ نشان دهنده‌ این است که این تمدن و این فرهنگ و این جاهلیت مدرن، در ذات خود، در حقیقت خود اینقدر ظلمانی است.

ایشان افزودند: بنابراین به اسلام و پیغمبر صدمه‌ای وارد نمی‌آید؛ اما وسیله است برای اینکه من و شما این تمدن را بیشتر بشناسیم. این تمدن واقعاً تمدن وحشی‌ای است.

هر کس رییس جمهور آمریکا شود بر سیاست ما تاثیر ندارد

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیاناتشان با اشاره به انتخابات آمریکا فرمودند: هر کس رئیس جمهور آمریکا بشود، بر روی سیاست ما تاثیری ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به درگیریها در منطقه قره باغ بیان کردند: جنگی که بین دو همسایه ما برقرار است حادثه تلخی است. بایستی هر چه زودتر تمام بشود. سرزمین‌های آذربایجان همه باید آزاد شود و امنیت ارامنه باید محفوظ باشد.

ایشان تاکید کردند: به مرزهای بین المللی نباید تجاوز شود و تروریست‌ها هم به مرزهای ما نزدیک نشود. اگر اینها نزدیک شود برخورد خواهد شد.

منبع: ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: