به تازگی خبری منتشر گردیده که فردی به نام دکتر «اندی واسهول» از موسسه تحقیقات تاریخی کالج معتبر MIT ایالات متحده، اعلام کرده که طبق تحقیقاتش، «جوبایدن» اصالتا کُرد و از غرب کشور ایران بوده است !
کد خبر: ۲۴۹
۰۱:۳۴ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، یک سایت خبری داخلی به نقل از ایتارتاس مطلبی منتشر کرد مبنی بر اینکه رئیس جمهور منتخب آمریکا اصالت ایرانی دارد اما در سایت ایتارتاس به چنین مطلبی وجود ندارد.
مطلبی که در ارتباط با اصلات ایرانی بایدن منتشر شده است بدین شرح است:
 
کودکی جو بایدن

 اصل و نسبش به بستگان بایدان در ناحیه پیرانشهر می‌رسد که در زمان قاجاریه جلای وطن کرده و طی چندین نسل سر از ایالات متحده درآورده میباشد! بدین ترتیب که، جد بزرگش در واقع «ابوبکر خان بایدان» که از خوانین پر اسم و رسم ناحیه «پیرانشهر» بوده (و به همین دلیل هم اسمش «بایدن» بوده)، که در روزگار «ناصرالدین فرمان روا قاجار» به خاطر برخی فشار‌ها از این شهر فرار کرده و به مرز عثمانی می‌رود و آنگاه، در «حلبچه» تحت عنوان بازرگان تنباکو کار کرده و بعد از آن به «بیروت» می‌رود.
 
نوجوانی جو بایدن

در ظاهر، «ابوبکر خان بایدان» همانجا فوت می‌نماید و پسرش، «علی ابوبکر بایدان» به خاطر مشکلات در آغاز به فرانسه و از آنجا به دعوت یکی از بازرگانان فرانسوی به ایالات متحده رفته و خانواده اش را به آنجا مهاجرت می‌دهد.
 
بنا بر پژوهش‌ها این محقق، خویشاوندان بایدان بدلیل موفقیت در تجارت تنباکو در ناحیه پنسیلوانیا مستقر گردیده و ان‌ها که پیش از پیکار جهانی دوم وارد امریکا شده بودند بتدریج سرشناس شده و بدلیل برخورداری از رفتار و راه و روش آریایی مانند جوانمردی و یاری به نیازمندان از محبوبیت بالایی برخوردار می‌شوند، البته بدلایلی این خاندان تکه پاره گردیده و فرزندان آن‌ها هر یک مسیر مستقلی در پیش می‌گیرند و پدربزرگ جوبایدن بدلیل تقاضای خانواده همسرش خویش را در کلیسای ارتدکس بعنوان پیرو آن کلیسا تثبیت می‌نماید و بدین گونه فرزندانشان و مثلا پدر «جو»، امریکائی ارتدوکس شده و بالطبع فرزندان آنان نیز آمریکایی مسیحی گردیده اند.
جو بایدن که از تاثیر افشای این پیشینه بدلیل جو ضدایرانی موجوددر مطبوعات آمریکا اطلاع داشته اند از حدود دهه پیش و زمان ریاست جمهور بوش پسر، بطور کامل آن را مخفی کرده و تنها اعضای ارشد حزب دمکرات و باراک اوباما و جان کری در سال‌های اخیر از آن اطلاع داشته اند.


پدر جو بایدن ، جوزف رابینت بایدن

اصالت جو بایدن

جو بایدن در ۲۰ نوامبر ۱۹۴۲ در بیمارستان سنت مری در شهر اسکرانتون در ایالت پنسیلوانیا زاده شد. مادر او کاترین فینگن بایدن و پدرش جوزف رابینت بایدن نام داشت. بایدن بزرگ‌ترین فرزند این خانواده کاتولیک بود و بعد از او والدینش صاحب سه فرزند دیگر شامل یک خواهر و دو برادر برای جوزف شدند.
مادرش ریشه‌ای ایرلندی داشت و والدین پدرش انگلیسی، فرانسوی و ایرلندی‌تبار بودند. ویلیام بایدن، پدر پدر پدر پدربزرگ پدری جو، از اهالی ساسکس انگلیس بود که به ایالات متحده مهاجرت کرده بود.
پدر پدربزرگ مادری‌اش، ادوارد فرانسیس بلویت، فرزند یک مهاجر ایرلندی، از ۱۹۰۷ تا ۱۹۱۰ عضو مجلس سنای ایالات متحده به عنوان سناتور ایالت پنسیلوانیا بود.
 
 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
2
4
اصالت ایرانی داشته باشه هم فرقی به حال ما نمیکنه