سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان خواف: یک قلاده پلنگ ماده در ارتفاعات شهرستان خواف تلف شد.
کد خبر: ۲۴۵۶
۱۱:۰۳ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، داوود نورمحمدی افزود: در پی اطلاع رسانی یکی از اهالی روستای دردوی مبنی بر مشاهده لاشه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات این روستا که مورد هجوم و حمله چند قلاده سگ گله قرار گرفته بود محیط بانان شهرستان به محل عزیمت کردند و با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات وبررسی میدانی برای تشخیص علت اصلی تلف شدن این گونه ارزشمند آغاز شد که اخبار تکمیلی پس از بررسی و تحقیقات لازم اعلام خواهد شد.

این گزارش حاکی است که حسب دستور مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تیمی متشکل از کارشناسان حقیقت یاب اداره کل حفاظت محیط زیست به منطقه اعزام خواهند شد.

عکس |  یک قلاده پلنگ ماده در ارتفاعات شهرستان خواف تلف شد

استان خراسان رضوی با دارا بودن اقلیم‌های متفاوت و اکوسیستم‌های متنوع، از غنای گیاهی و جانوری بالایی برخوردار است و تاکنون حدود ۴۸۵ گونه مهره‌دار در محدوده این استان شناسایی شده است و تمامی گونه‌های خانواده گربه سانان کشور در محدوده خراسان رضوی حضور دارند.

یوزپلنگ آسیایی بیش از سایر گربه سانان در معرض خطر انقراض قرار دارد و یکی از نادرترین گونه‌های گوشتخوار مطرح است و هم اکنون گستره حضور آخرین بازمانده‌های این گونه به ایران محدود شده است لذا موضوع حفاظت زیستگاه‌های یوزپلنگ به خصوص در خراسان رضوی بسیار اهمیت دارد.

برچسب ها: پلنگ ماده خواف

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: