مشترکانی که وسایل برقی آنان به دلیل قطع برق بدون برنامه آسیب دیده است، می‌توانند به سایت برق من مراجعه و با ارسال مستندات، خسارت خود را کنند.
کد خبر: ۲۳۷۶
۲۲:۴۰ - ۲۷ دی ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، مدیر کل امور بین الملل توانیر در خصوص نحوه دریافت خسارت وسایل برقی آسیب دیده از قطعی برق، توضیحاتی را ارائه داد.

ابوذر صالحی مدیر کل امور بین الملل توانیر با اشاره به خسارت‌های وارده شده به وسایل برقی خانگی ناشی از قطع برق اظهار کرد: پرداخت این خسارت با توجه به قراردادی که با بیمه داریم برقرار است و قطعا به مشترکان ذی نفع پرداخت می‌شود.


او ادامه داد: مشترکانی که وسایل برقی آنان به دلیل قطع برق بدون برنامه آسیب دیده است، می‌توانند به سایت برق من مراجعه و با ارسال مستندات، خسارت خود را کنند.

 

این مقام مسئول گفت: در ادامه این فرایند مراحل کار با شرکت بیمه گذار خواهد بود به طوری که با مراجعه به "سامانه ثبت و اعلام خسارت ناشی از برق مشترکان خانگی" افراد می‌توانند خسارت لوازم برقی صدمه دیده را بگیرند.

 

مدیر کل امور بین الملل توانیر افزود: این فرایند پرداخت خسارت بستگی به عملکرد شرکت بیمه دارد، در این بین ممکن است مردم نسبت به خسارت اعتراضاتی داشته باشند و همکاری درستی نشود اگر این موضوع را به ما اعلام کنند ما با شرکت بیمه گذار این موضوع را در میان خواهیم گذاشت، از طرفی هم شرکت بیمه هزینه این موارد را گرفته تا جبران خسارت کند و جای هیچ نگرانی نیست.


صالحی اضافه کرد: موارد خسارت تابع قوانین بیمه است و البته هر مشترک هر دوماه یکبار مبلغ اندکی را پرداخت می‌کند و این مبالغ همه تجمیع و در قالب قرار داد این مبالغ جمع می‌شوند و در نهایت به عنوان تضمین خسارت قرار می‌گیرند.


او تصریح کرد:، چون مشترک طرف حساب ما است و بنیان اصلی حمایت از مشترک است ما در سازوکار قانونی از آن‌ها حمایت می‌کنیم تا بتوانیم جبران خسارت لوازم خانگی را که به دلیل قطع برق در روز‌های اخیر به وجود آمده انجام دهیم.

منبع: انتخاب

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: