تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران اعلام شد؛ وضعیت شیوع کرونا در شمال کشور نگران‌کننده ‌است.
کد خبر: ۲۳۷۵
۲۱:۵۶ - ۲۷ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، طبق آخرین بروز رسانی وضعیت رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت، از شنبه ۲۷ دی ماه، ۱۰ شهرستان که همگی در مازندران قرار دارند، وضعیت قرمز کرونایی دارند، همچنین ۲۳ شهرستان نارنجی، ۱۶۳ شهرستان زرد و ۲۵۲ شهرستان آبی هستند.

شهرستان‌های سوادکوه، بابل، تنکابن و رامسر در استان مازندران که وضعیت نارنجی داشتند، قرمز شده اند و ۲ شهرستان بندرگز و کرکوی در استان گلستان که وضعیت قرمز داشتند، از شنبه در وضعیت نارنجی قرار دارند.

هفته گذشته ۷ شهر قرمز، ۳۰ شهر نارنجی، ۲۱۹ شهر زرد و ۱۹۲ شهر آبی بر اساس آمار بستری‌های کرونا در کشور داشتیم که با افزایش تعداد شهر‌های قرمز و کاهش شهر‌های نارنجی و زرد در هفته پیش رو مواجه هستیم.

مازندران ۲۲ شهرستان دارد و در حال حاضر وضعیت کرونایی ۱۰ شهرستان قرمز و ۱۲ شهرستان این استان نارنجی است و طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، هم اکنون یک هزار و ۴۳۵ بیماری مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

با کاهش روند بیماری کرونا از برخی شهر‌ها از هفته گذشته از وضعیت زرد خارج شدند؛ در این شهر‌ها میزان بستری از دو بیمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کمتر بوده و روند هم نزولی است، از طرفی وضعیت بیماری در این شهر‌ها بسیار مناسب است، به همین دلیل محدودیت‌های کمتری نسبت به شهر‌های زرد در آن‌ها اعمال می‌شود.
 

نقشه رنگ بندی کرونایی کشور

نقشه رنگ بندی کرونایی شهر‌های کشور از شنبه ۲۷ دی ۹۹ + لیست شهرهای قرمز و نارنجی


فهرست شهر‌های قرمز کرونا (شنبه ۲۷ دی ۹۹):


آمل، ساری، فریدونکنار، قائم شهر، نکا، جویبار، سوادکوه، بابل، تنکابن و رامسر در استان مازندران
 


فهرست شهر‌های نارنجی کرونا (شنبه ۲۷ دی ۹۹)


شهر‌های آستارا، ماسال، رشت، رودبار، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، رودسر در استان گیلان

شهر‌های عباس آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر، نور، محمودآباد، بابلسر، سیمرغ، سوادکوه شمالی، میاندورود، بهشر وگلوگاه در استان مازندران

شهر‌های بندرگز، کردکوی، شهر‌های ترکمن در استان گلستان
 
*در شهرهای نارنجی گروه‌های شغلی ۳ و ۴ مشمول محدودیت می‌شوند.

*در شهرهای قرمز گروه‌های شغلی یک، ۲، سه و چهار مشمول محدودیت می‌شوند.
 
منبع: شهرآرانیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: