دوران شیوع کرونا برخی این امکان را دارند که خود را قرنطینه کنن و این زمان فرصتی است برای لاغری و تناسب اندام به جای چاقی و افزایش وزن.
کد خبر: ۲۳۳
۲۱:۰۶ - ۲۰ آبان ۱۳۹۹

دلایل افزایش وزن در قرنطینه


عوامل زیادی ممکن است در افزایش وزن در قرنطینه نقش داشته باشند. به عنوان مثال:
 

فشار

استرس و چاقی در قرنطینه

در برخی افراد، نگرانی‌های بهداشتی، اشتباهات مالی و سایر موضوعات ممکن است به افزایش سطح استرس کمک کند. به نوبه خود، استرس ممکن است منجر افزایش وزن شود.

در حقیقت، یک مطالعه؛ استرس مزمن و بالا بودن سطح هورمون استرس را با افزایش ولع غذا و افزایش وزن مرتبط دانست.
 

عوامل بهداشت روان

استرس و چاقی در قرنطینه

علاوه بر این، قرنطینه با تقویت بعضی مورد‌ها مانند افسردگی، اضطراب و تنهایی ممکن است تندرست روان شما را درگیر کند. تحقیقات افسردگی و اضطراب را با افزایش وزن در طولانی زمان دارای ارتباط می‌داند.

علاوه بر این، مطالعات انسانی و حیوانی نشان می‌دهد که انزوا و تنهایی اجتماعی ممکن است با افزایش وزن مرتبط باشد.
 

سبک زندگی کم تحرک‌تر

کم تحرکی و افزایش وزن در قرنطینه

تغییر و تحول در اپ روزانه شما نیز ممکن است در افزایش وزن نقش داشته باشد.

عمل در خانه نیز ممکن است خطر پرخوری را به دلیل بی حوصلگی یا استرس افزایش دهد.

بعلاوه، بخش اعظمی از سالن‌های بدنسازی، پارک‌ها و اماکن ورزشی به دلیل COVID-۱۹ تعطیل شده اند، که این قضیه داشتن یک تمرین منظم ورزشی را بسیار دشوارتر می‌کند.

از آن جا که داشتن فعالیت بدنی در روز سخت است، به همین استدلال وارد شدن به یک زندگی معدود تحرک بسیار راحت و راحت است.

افزایش وزن در قرنطینه به عواملی مانند استرس، تنهایی، افسردگی، اضطراب، کاهش عمل بدنی و اختلال در اپ روزانه شما دارای ارتباط است.
 


نکاتی درباره کاهش وزن در حین قرنطینه

 

در اینجا تعدادی استراتژی راحت برای ماندن در محدوده وزن مقصود در طول قرنطینه آورده شده است. برخی از این طریق‌ها حتی ممکن است منجر کاهش وزن شوند.

 


هیدراته بمانید!

تغزیه در قرنطینه

وقتی کلام از کاهش وزن است، آنچه می‌نوشید غالباً به همان اندازه چیزی که می‌خورید اساسی است.

نوشابه، چای شیرین و آب میوه‌های فراهم معمولاً آکنده‌از قند اضافه شده و فاقد مواد مغذی مهمی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی میباشند. این نوشیدنی‌ها نه تنها کالری دریافتی شمارا افزایشء می‌دهند بلکه خطر افزایش وزن را نیز افزایش می‌دهند.

در مقابل، نوشیدن آب به شما کمک می‌کند شم سیری فرمایید، در سود واحد سنجش کالری دریافتی روزانه را کاهش می‌دهد.

به عنوان مثال، مطالعه‌ای روی ۲۴ فرد مسن با اضافه وزن و چاقی نشان اعطا کرد که نوشیدن ۱۶٫۹ اونس (۵۰۰ میلی لیتر) آب قبل از صبحانه معیار کالری خورده شده در آن وعده غذایی را ۱۳٪ کاهش میدهد.

بعضی از فعالیت‌های بدنی را انجام دهید!
اگرچه ممکن است رفتن به سالن بدن سازی قابلیت پذیر نباشد، اما طرز‌های زیادی برای اضافه کردن عمل بدنی به برنامه‌های روزمره وجود داراست.

تلاش فرمایید در اطراف محله خود قدم بزنید، همچنین می‌توانید برخی تمرین‌های ورزشی را در خانه انجام دهید.

ورزش‌هایی مانند یوگا، ایروبیک و پیلاتس یک سری ورزش است که میتوانید به طور تقریبً در هر مکانی با دست‌کم تجهیزات یا فارغ از تجهیزات انجام دهید.

این فعالیت‌ها نه صرفا کالری اضافی را برای هجران از افزایش وزن می‌سوزانند بلکه به رئیس استرس و اضطراب نیز امداد می‌کنند.
 

غذا‌های سلامت تهیه فرمایید!

 

وقتی یخچالی آکنده از تولیدات مغذی مانند میوه‌های تازه و سبزیجات داشته باشید، تغذیه تندرست بسیار راحت‌تر است. برعکس، نگه داشتن غذا‌های بی ارزشی مانند چیپس، کلوچه و کیک ممکن است علاوه بر چاقی، خطر پرخوری را نیز افزایشء دهد.

دفعه دیگر که به خرید مواد غذایی می‌روید، سبد خرید خود را با غذا‌های مغذی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات بی نقص و حبوبات پر کنید. در حالتی‌که در یک سوپرمارکت می‌باشید، عملکرد کنید در نزدیکی مغازه جایی که بیشتر غذا‌های تازه و تندرست در آن قراردارد خرید نمایید.
 

در خانه آشپزی نمایید!

پخت و پز در منزل یک چاره عالی برای بهبود کیفیت رژیم غذایی شما است.

به علاوه تهیه و تنظیم وعده‌های غذایی سلامت در خانه می‌تواند مصرف غذا‌های با کیفیت بالاتر را آسان کند.

یک مطالعه وسیع روی ۱۱۳۹۶ نفر نشان داد عده‌ای که بیش‌تر از ۵ بار در هفته در خانه غذا میخورند ۲۸٪ کمتر دچار اضافه وزن و ۲۴٪ کمتر دارای چربی بدنی در مقایسه با عده‌ای که کمتر از ۳ بار در هفته وعده‌های غذایی خانگی مصرف می‌کنند، میباشند.

اگرچه توصیه به دست آوردن از رستوران‌های گزینه علاقه خود راحت‌تر است، اما تنظیم غذای خانگی برای تن درستی مفید‌تر است.
 

پایبند به یک اپلیکیشن باشید!

کاهش وزن در قرطینه

تهیه و تنظیم یک اپ و پایبندی به آن راهی عالی برای ساخت و ساز عادت‌های سالم است.

ساعت‌های مشخصی را برای بیدار شدن و خوابیدن تنظیم فرمائید، حتی در‌حالتی که در خانه کار می‌کنید جامه مناسب کار بپوشید و در زمان روز در طول‌های مشخصی استراحت نمایید.

همچنین میتوانید وعده‌های غذایی خود را برای یک هفته تهیه و تنظیم کرده و بازه زمانی فراهم سازی غذا را نیز در لحاظ بگیرید. مطالعات نشان داده است برنامه ریزی وعده غذایی به بهبود کیفیت رژیم غذایی، افزایشء تنوع غذایی و کنترل وزن معدل بدن کمک می‌کند.

ایجاد یک اپ همچنین می‌تواند اطمینان حاصل کند که شما می‌توانید به طور مداوم ورزش نمایید و این قادر است به کاهش وزن کمک کند.

نوشیدن آب فراوان، ورزش منظم، مصرف غذا‌های تندرست، پخت و پز در خانه و رعایت اصول به کاهش وزن در قرنطینه امداد می‌کند.
 

خودت باش!

در حالی که ممکن است تغییر در نرم‌افزار روزانه شما به دلیل معضل‌های جدیدی که همه گیر شده مشکل‌تر باشد، ولی برداشتن یک‌سری قدم کوچک میتواند شما را در مسیر سالمی قرار دهد.

در شرایطی که زمان‌ها فراغت زیادی دارید، قرنطینه این امکان را به شما میدهد تا درباره‌ی تغذیه سالم اطلاعات بیشتری کسب نمائید، اما پرش به یک رژیم غذایی توصیه نمی‌شود.

در عوض، ساخت تغییرات تدریجی در رژیم غذایی و روش زندگی برای افزایش تن درستی در طولانی مقطع و کاهش وزن پایدار بسیار مفید است.

به خاطر داشته باشید که نیازی به مستقل بدون نقص غذا‌های آیتم علاقه خود نیست، حتی در شرایطی که می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید. اگرچه بهتر است میان وعده‌ها و خوراکی‌های ناسالم را مصرف نکنید، ولی همچنان می‌توانید از این غذا‌ها به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی مغذی و کاملاً مناسب استفاده فرمایید.

ساخت‌و‌ساز تغییرات تدریجی در رژیم غذایی و سبک زندگی قادر است باعث تن درستی در طولانی زمان و کاهش وزن پایدار گردد.

در آخر

در صورتی در طول قرنطینه مشغول افزایش وزن شدید بدانید که تنها نیستید. این می‌تواند ناشی از افزایش استرس، تنهایی یا اضطراب و همچنین کاهش فعالیت بدنی یا اختلالات در اپلیکیشن روزانه شما باشد.

تعدادی نکته معمولی می‌تواند به شما کمک کند در محدوده وزن مورد نظر خود باقی بمانید یا حتی وزن نادر فرمایید. این موارد دربرگیرنده ساخت و ساز یک نرم‌افزار روزمره، نوشیدن آب بیشتر و تناسب در ورزش است.

به خیال و خاطر داشته باشید که تغییرات تدریجی در رژیم غذایی یا سبک زندگی خود ساخت‌و‌ساز فرمایید.

منبع: healthline

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: