دادگاه کره جنوبی حکم ۲۰ سال زندان برای رئیس جمهور سابق این کشور را مورد تأیید قرار داد.
کد خبر: ۲۳۱۸
۱۱:۰۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، دادگاه عالی کره جنوبی امروز، پنجشنبه حکم ۲۰ سال زندان برای پارک گون هه، رئیس جمهور سابق این کشور به اتهام ارتشا و دیگر موارد مجرمانه مورد تأیید قرار داد.

این حکم بدین معنا خواهد بود که پارک گون هه، که در سال ۲۰۱۷ از سمت خود برکنار و بازداشت شد، احتمالا حدود ۲۲ سال را در پشت میله‌های زندان سپری خواهد کرد. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که وی به اتهامات جداگانه‌ای برای مداخله غیرقانونی در نامزدی حزب پیش از انتخابات پارلمانی در سال ۲۰۱۶ محکوم شد.

طبق اعلام آسوشیتد پرس، با وجود این، به پایان رساندن دوره زندان او را شایسته عفو ریاست جمهوری خواهد کرد. رئیس جمهور مون جه این، یک فرد لیبرالی که پس از برکناری پارک گون هه (رئیس جمهور سابق کره جنوبی) در انتخابات میان دوره‌ای ریاست جمهوری پیروز شد، هنوز به شکل مستقیم به احتمال آزادی پارک نپرداخته است؛ اما دست کم یک عضو حزب دموکراتیک مون که «لی ناک یون» که نخست وزیر پیشین کره جنوبی بوده است، ایده عفو پارک گون هه و دیگر رئیس جمهور سابق کره را مطرح کرده است.

پارک گون هه، رئیس جمهور سابق ۶۸ ساله کره جنوبی گفته است قربانی انتقامجویی‌های سیاسی شده است. او به همین خاطر از اکتبر ۲۰۱۷ تا کنون از حضور در جلسات محاکمه اش خودداری کرده و در جلسه امروز نیز حضور نداشت.

در پی هفته‌ها اعتراضات، پارک گون هه، پارک گون هه در تاریخ دسامبر ۲۰۱۶ از سوی قانونگذاران کره‌ای مورد استیضاح قرار گرفت و پس از اینکه دادگاه قانون اساسی استیضاح او را مورد تأیید قرار داد، در تاریخ ۲۰۱۷ به شکل رسمی از سمت خود برکنار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: